Beşiktaş, Lorient'le masaya oturdu! Vincent Aboubakar - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Beşiktaş, Lorient’le masaya oturdu! Vincent Aboubakar

Beşiktaş’ta yönetim, teknik heyetin takımda tutulması yönünde karar verdiği Vincent Aboubakar konusunda girişimlerini sürdürüyor.

Porto Kulübü’nün zorluk çıkarmasının yanı sıra golcü oyuncunun İngiltere’de oynama isteğinden dolayı transfer bir ara çıkmaza girmişti. Beşiktaş Kulübü, ilk etapta Porto ile yaşanan sorunu çözümlemek için Aboubakar’ın ilk kulübü Lorient ile masaya oturacak.

Ekonomik Kazanç

Porto ile Lorient arasında yapılan anlaşmaya göre Aboubakar, bir kulübe transfer olursa Portekiz ekibi, Loirent’te 6 milyon Euro ödeme yapmak zorundaydı.  Porto Kulübü, önümüzdeki sezon yıldız oyuncuyu kadrosunda tutsa veyahut bir başka takıma kiralasa dahi bu ücreti ödemek zorunda.

Beşiktaşlı yöneticiler, Fransız ekibi yöneticilerine gelecek yıl sözleşmesi sona erecek oyuncuyu kadrolarına katmaları halinde kendilerinin bir ekonomik kazancı olacağı eğer uzlaşamamaları halinde ise bir ekonomik kazanç sağlayamacakları konusunda da uyarılarda bulundu. Gelecek yıl sözleşmesi sona eren Kamerunlu futbolcu, daha sonra bonservis bedeli ödemeden istediği takıma transfer olabilecek.

LOİRENT 4 MİLYON EURO’YA İKNA EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR
Beşiktaş transfer komitesi üyeleri Loirent Kulübü’nün sözleşmeden doğan 6 milyon Euro civarındaki bedeli 4 milyon Euro civarına indirmeye çalışıyor. Eğer bu başarılırsa Aboubakar, Porto’dan sezon sonunda bonservisi alınması şartıyla tekrar kiralanacak.
Bu transferin gerçekleşmesi durumuna göre de Siyah-beyazlılar, alternatif oyuncu arayışlarını sürdürüyor.

Çin’in Beijing Guoan takımında forma giyen yıldız golcü Burak Yılmaz için Beşiktaş’a transfer olacak iddiaları ortaya çıkmaya başladı.
Yine az ama öz takviyeler yaparak transfer dönemini kapamak isteyen Beşiktaş yönetimi, araştırmalarını sürdürürken; Vincent Aboubakar’da ciddi sıkıntı yaşanıyor.

Gazete Habertürk’ten Kartal Yiğit’in özel haberine göre; Porto ve Lorient kulüpleri arasındaki anlaşmadan dolayı Kamerunlu forvetin bonservisinin 10 milyon Euro’dan aşağıya düşmemesi yönetimin elini kolunu bağlarken; yönetim ve teknik heyet alternatifler üzerine yoğunlaşıyor.

Siyah-Beyazlılar, Aboubakar’ın alınmaması halinde neler yapılacağını konuşurken, geçtiğimiz günlerde henüz tatile çıkmayan başkan Fikret Orman ile teknik patron Şenol Güneş bir araya geldi.

BAŞKAN ÇEKİNİYOR AMA…

Bu zirvede forvet transferinde izlenecek yol haritası konuşulurken, bu görüşmede Şenol Güneş’in Aboubakar’ın olmaması halinde Burak Yılmaz’ı istediği ifade edildi.

Deneyimli hoca, Trabzonspor’da kral yaptığı Burak’ın Demba Ba ve Cenk Tosun’la iyi bir uyum yakalaması halinde Beşiktaş’ta ta çok iyi işlerin altına imza atabileceğini söyledi.

Güneş’in Çin’den dönmek isteyen Burak’a kefil olduğu belirtilirken, başkan Orman’ın taraftarlardan tepki alma ihtimali nedeniyle transfere pek sıcak bakmadığı öğrenildi.

‘2-3 GOL ATAR SORUN BİTER’

Beşiktaş’a gelmeyi isteyen Burak’ın maliyetinin de düşük olması bu transferin olma ihtimalini güçlendirirken Şenol Güneş, olabilecek mevcut tepkiler için de yöneticilere ilginç bir açıklama yaptı.

Tecrübeli hocanın, “Tepki her futbolcuya olur önemli olan takıma faydası Burak bir maçta çıkar 2-3 gol atar bu sorun ortadan kalkar taraftara kendini zamanla kabul ettirir” dediği öğrenildi.

Olay yaratacak transfer!..

Yönetimin Aboubakar’ın bonservisinin alınmaması halinde Burak’ı bedelsiz olarak kiralama ihtimalinin yüksek olduğu belirtildi.

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber