Beşiktaş'ta Şenol Güneş krizi bitmedi mi? - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Beşiktaş’ta Şenol Güneş krizi bitmedi mi?

Beşiktaş yönetimi opsiyon hakkını kullandığı tecrübeli hoca Şenol Güneş ile aralarındaki krizin devam ettiği iddiası ortaya atıldı.

Geçen sezon şampiyon olarak tamamlayan ve üçüncü yıldızı takan Beşiktaş’ta gelecek yıl güçlü kadro oluşturma çalışmaları sürerken sözleşmesindeki opsiyon maddesi kullanılan teknik direktör Şenol Güneş ile yaşanan krizin hala çözümlenemediği iddia edildi.

SORUN HALA ÇÖZÜLMEDİ

Sezonun sona ermesiyle beraber Şenol Güneş’in Beşiktaş’tan ayrılıp milli takıma gideceği yazılmış fakat yönetim bu haberleri sert bir dille yalanlayıp, Şenol Güneş’in sözleşmesinde bulunan bir yıllık uzatma opsiyonunun kullanıldığını ve takımın başında olacağını açıklamıştı.

Fanatik Gazetesi’nde çıkan habere göre Şenol Güneş ile yönetim arasındaki sorun hala çözülemedi. Habere göre tecrübeli hoca, şampiyonluktan sonra katıldığı birçok programda ve verdiği röportajlarda sözleşmesinin uzatılması konusunda net açıklamalar yapmaktan hep çekinmiş ve sözleşme uzatılmasındaki detaylara bakacağını ifade etmişti.

ARADAKİ FARK 1 milyon EURO

Beşiktaş’a geldiği zaman yıllık 1.5 milyon Euro’ya imza atan Şenol Güneş, üst üste iki şampiyonluk yaşayarak büyük bir başarıya imza attı. Yönetim, sözleşmedeki opsiyon kullanma hakkını kullandığını açıklayıp yıllık ücreti 2 milyon Euro olarak belirlediği ortaya çıktı. Tecrübeli hocanın bu rakamı kabul etmediği yıllık 3 milyon Euro istediği ifade edildi. Başkan Fikret Orman’ın bu rakamı yüksek bulduğu ve 2 milyon Euro’da ısrarcı olduğu belirtildi. Başkan Fikret Orman ve Şenol Güneş’in en kısa sürede bu sorunu çözmek için bir araya gelmesi bekleniyor.

BASIN TOPLANTISINDA KALACAĞIM DEMİŞTİ

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, gelecek sezon da Beşiktaş’ta kalacağını açıkladı.

Önümüzdeki sezon da Beşiktaş’ta kalacağını ifade eden tecrübeli hoca, “Madem gidecektim, neden gelecekten bahsettim” dedi.

Beşiktaş’ta kalacağını ifade eden Güneş, “Beni oraya gönderiyorlar, milli takıma gönderiyorlar. Ya ben burada çalışıyorum, mutluyum burada. Atma bana o çamuru. Gülüyorum bunlara. Bir antrenör ne yapar? Ya çalışır, ya bir yere gider ya mesleği bırakır. Ben çalışıyorum zaten. Bir sürü şeyler söylendi. Benim, başkanın hesapları söylendi. Zaten görevdeyim. Madem gidecektim neden gelecekten bahsettim” şeklinde konuştu.

Beşiktaş’ta büyük hedefler koyduklarını dile getiren Güneş, “2016/17 sezonu bize farklı bir misyon yükledi. Sezona şampiyon olarak girmiştik, hedef takımdık. Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi, lig ve kupa oynadık. Sadece şampiyon olduk. Sonuçlar her zaman tartışılır. Biz işimizi başarmak için şampiyon bir karakter ortaya koymaya çalıştık. Daha önceki hedeflerin önüne geçmeliydik. 5 yıllık plan içinde düşünürsek oldukça büyük mesafe aldık. Henüz hiçbir iş tamamlanmadı. Daha yeni ve büyük hedeflere koşulmalıdır” dedi.

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber