"Adem Ljajic'i Beşiktaş’a kiralamadık, sattık" - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

“Adem Ljajic’i Beşiktaş’a kiralamadık, sattık”

Adem Ljajic

Beşiktaş’ın yaz transfer döneminin son gününde kiralık olarak kadrosuna kattığı Adem Ljajic konusunda Torino Kulübü Başkanı Urbano Cairo çok önemli açıklamalar yaptı. Siyah-beyazlı kulübün bu oyuncuyu bir yıl kiraladığı günlerde de ortaya atılan ‘Beşiktaş, bu oyuncuyu satın alma opsiyonu ile kiralayacak’ şeklindeki iddialar bir anlamda doğrulandı.

Jeremain Lens taktiği

Sezon başında 1.250 bin Euro karşılığında bir yıllığına kiralık olarak kadroya katılan yıldız oyuncunun aslında kiralık değil bonservisi ile katıldığı ortaya çıktı. Satın alma opsiyonunun ise sezon sonunda devreye gireceği ifade edildi. Siyah-beyazlı kulübün Finansal Fair Play anlaşması nedeniyle önceki sezon Lens’i benzer bir yöntemle kiralamış ve sezon sonunda satın alma opsiyonunu kullanarak, oyuncuyu tapusuyla birlikte kadrosuna katmıştı.

Torino Başkanı’ndan Adem Ljajic açıklaması

Akşam gazetesinin İtalyan medyasından değerlediği habere göre Torino Kulübü Başkanı, yaşanan gelişmeleri şöyle özetledi:  Biz Adem Ljajic’i Beşiktaş’a kiraya vermedik, sattık. Anlaşma sezon sonundan itibaren geçerli olacak ve Beşiktaş zorunlu olarak satın alma opsiyonunu kullanacak. Çünkü o, burada oynama garantisi istediği için böyle bir tercih yaptı. Kalmak istemeyen bir oyuncuyu tutmak doğru olmazdı. Soyunma odasında da huzurumuzu bozar.”

Sözleşmede bazı şartlar var

Beşiktaş cephesinden de bu anlaşma doğrulandı. Siyah-Beyazlı yönetim, satışın belli şartlara bağlı olduğunu açıkladı. Satın alma opsiyonunun devreye girmesi için, oyuncunun belli bir süre kulüpte oynama şartı olduğunu bildirdiler. Sakatlığı dışında forma şansı bulan Ljajic’in bu şartları sezon sonuna kadar yerine getirme ihtimalinin yüksek olduğunu belirten Beşiktaşlı yöneticiler, “Kalma olasılığı çok yüksek” yorumu yaptılar. İki kulüp arasında yapılan anlaşmada satın alma opsiyonu 6.5 milyon euroydu.

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber