Alman devinden Oğuzhan Özyakup için sözlü teklif - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Alman devinden Oğuzhan Özyakup için sözlü teklif

Oğuzhan Özyakup

Beşiktaş’ta sezon sonunda sözleşmesi sona erecek ve ön protokol yapıldığı kaydedilen Oğuzhan Özyakup için Borussia Dortmund’un teklifinin yöneticilere sözlü olarak iletildiği belirtildi.

Devler sırada bekliyor ama

Siyah-beyazlı kulübün resim olarak sözleşmesini uzattığını açıklamadığı yıldız oyuncu için bir çok takım sırada bekliyor. Olası bir sözleşmenin uzatılmayacağını hesaplayan Arsenal, Tottenham, Everton ve Newcastle United bu futbolcuyu kadrolarına katmak için pusuda bekliyor. Kulislere yansıyanlara göre kaptanın sözleşmesi uzatıldı ve serbest kalma bedeli bile belirlendi.

Borussia Dortmund 12 milyon Euro ödemeye hazır

Alman basınında çıkan haberlere göre Alman devinin yıldız oyuncu için girişimlere başladığı öne sürüldü. Oyuncu hakkındaki raporların olumlu gelişmesinden dolayı Dortmund’un Oğuzhan’ın serbest kalma bedelini de ödeyerek bu transferi gerçekleştirmek isteyeceği öne sürüldü.

Beşiktaş yönetimi teklif geldi

Oğuzhan’a, Alman ekibinin ilgisini bildiklerini ve şifahen kendilerine böyle bir talep geldiğini belirten Siyah-Beyazlı yöneticiler, “Şu anda odaklandığımız tek şey şampiyonluk. O yüzden Oğuzhan’ın durumunu sezon sonunda görüşebiliriz. Bize Dortmund’tan yazılı ve resmi bir teklif yok. Söylenti mahiyetinde, şifahen böyle şeyler var. Her şey mayıstan sonra netleşir” şeklinde konuştu.

Beşiktaş Oğuzhan Özyakup’un sözleşmesini resmi olarak neden açıklamıyor ?

Sabah gazetesi yazarı Fatih Doğan, yıldız oyuncunun sözleşmesinin uzatılıp uzatılmadığı ile ilgili olarak dün FutbolArena TV’ye şu değerlendirmeyi yapmıştı: “Oğuzhan’ın sözleşmesinde sorun yok. Aylar öncesinden söylediğimiz gibi yıllık 2, 2.5 milyon euro civarında 5 yıllık bir anlaşma söz konusu. Ancak burada Arsenal’e %30’luk pay ödeme durumu söz konusu olduğundan bu yüzden bekletiliyor olabilir. Basında Oğuzhan’la ilgilİ Fenerbahçe veya bir başka takıma gideceği yönündeki haberler doğru değil. Oğuzhan eğer Beşiktaş’tan ayrılırsa para kazandırarak gidecektir.”

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber