Alvaro Negredo: Quaresma'nın oyun stili bana uymuyordu - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Alvaro Negredo: Quaresma’nın oyun stili bana uymuyordu

Şenol Güneş Alvaro Negredo

Beşiktaş’ta ligler başladıktan sonra Al Nasr takımına transfer olan Alvaro Negredo, Siyah-beyazlılar hakkında önemli açıklamalar yaptı. Goal’a konuşan İspanyol forvet, 35 gol tartışmalarına, Cenk Tosun’a, Quaresma’ya ve genel olarak Beşiktaş’taki günlerine değindi.

Yeterince şans bulamadım

Negredo, Beşiktaş’taki ilk aylarında yeterince şans bulamadığını ifade ederken, Ricardo Quaresma’yla ilişkisine yönelik çarpıcı bir açıklamada bulundu. 2017-18 sezonu başında Middlesbrough’dan büyük umutlarla transfer edilen fakat beklenen katkıyı veremeyen Negredo, Teknik Direktör Şenol Güneş’in gözden çıkarmasıyla birlikte Birleşik Arap Emirlikleri ekibi Al Nasr’a transfer olmuştu.

Quresma ile aralarında bir sorun var mıydı ?

Negredo’nun Beşiktaş forması giydiği dönemde Ricardo Quaresma ile Osmanlıspor ve Antalyaspor maçlarında yaşadığı sözlü münakaşalar, ikilinin arasının bozuk olduğu yönünde iddialar ortaya atılmıştı. Bu iddialar hakkında İspanyol golcü  “Quaresma ile saha içinde ve saha dışında iyi bir ilişkim vardı. Onun stili dripling ve bire birde adam geçmek üzerine kurulu ve yeteneğiyle bunu kolayca başarabiliyor. Fakat biz forvet oyuncuları topu mümkün olduğunca erken almak isteriz. İnsanlar ilişkimizin iyi olmadığını söylüyorlardı ama bu bir yalandı. Tüm takımlarda bazen takım arkadaşından pas alamadığın zaman sinirlenirsin ama bu, Quaresma ile ilişkimizin kötü olduğu anlamına gelmiyor.”

Alvaro Negredo’dan ’35 gol atarım’ açıklamasına cevap

Öte yandan Beşiktaş’a imza atmadan önce bir kağıda “35 gol atarım’ şeklinde imza atmasıyla ilgili olarak da Negredo: “35 gol olayını açıklığa kavuşturmak istiyorum. Oradaki yayıncı bana kaç gol atmak istediğimi sordu, ben de amacımın kendimi geliştirmek olduğunu söyledim ve bir sayı vermedim. Fakat, geçirdiğim en iyi sezonda 34 gol attığımı ve dileğimin bunu tekrarlamak olduğunu da ifade ettim. Ama 35 gol atacağımı söylemedim.”

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber