Anderson Talisca'nın Çin’e transfer olmasının perde arkası - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Anderson Talisca’nın Çin’e transfer olmasının perde arkası

Anderson Talisca

Beşiktaş ile iki yıllık kiralık sözleşmesi sona erdikten sonra Benfica’ya geri dönen Anderson Talisca’nın Çin’e transfer olması sürpriz olarak değerlendirilmişti. Brezilyalı yıldızın İngiltere veya İtalya’ya transfer olması beklenirken oyuncu 2018 yılının sonuna kadar Guangzhou takımına transfer oldu.

Benfica komisyon vermemek için Çin’e gönderdi

Akşam gazetesinin Portekiz medyasından derlediği habere göre Talisca’nın iki sezon önce Beşiktaş’a kiralanırken yapılan özel bir maddeye dayanıyor. İddia edilen maddeye göre Brezilyalı oyuncunun 21 milyon Euro’nun üzerinde bir rakama satılması halinde Siyah-beyazlı takım, bu satıştan yüzde 20 pay alacaktı. Benfica’nın Beşiktaş’ı devre  dışı bırakmak için Talisca’yı 6 aylığına Çin’e yolladığı ve yeni yılda satışı tek başına gerçekleştirmek istediği ifade edildi. Öte yandan yıldız oyuncunun 6 aylığına Çin ekibinden bonuslarla beraber 5.5 milyon Euro gibi bir rakam kazanacağı belirtildi.

Fikret Orman: Anderson Talisca’nın Çin’e gitmesine şaşırmadım

Bu arada dün akşam beIN Sports’ta yayınlanan bir programa katılan Başkan Fikret Orman, Talisca’nın Çin’e transfer olmasına hiç şaşırmadığını belirterek şunları ifade etti: “Talisca’nın Çin’e gitmesi beni hiç şaşırtmadı. Benim bildiğim bir mevzuydu. Hangi kulübe gideceğini biliyordum. Bizde kalmak istemeyince yapabileceğimiz bir şey yoktu. Hayatı para üzerine kurulmuş bir yapısı var. Devre arasında Benfica Çin’e satmak istedi biz şampiyonluğa oynuyoruz diye kabul etmedik. Şenol Güneş, İngiltere’ye gidecek dedi. Yine bazıları Manchester United isimlerini ortaya atınca ben rivayet demişim

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber