"Anderson Talisca, bizim onayımız olmadan asla satılamaz" - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

“Anderson Talisca, bizim onayımız olmadan asla satılamaz”

Anderson Talisca

Beşiktaş’ta dün akşam patlak veren Anderson Talisca krizinin perde arkası aralanmaya başladı. Siyah-beyazlı takım, yarın Turkcell Süper Kupa’da Atiker Konyaspor ile oynayacağı maça konsantre olmuşken Brezilyalı yıldızın bonservisinin çıkarılamamasının şokunu yaşadı.

Anderson Talisca’nın kiralanmış olduğu Benfica Kulübü, kendisine ödenmesi gereken paraların ödenmediği gerekçe göstererek evrakları göndermeyince yıldız oyuncunun lisansı çıkarılamadı. Bundan dolayı Anderson Talisca, yarınki Atiker Konyaspor maçında oynayamayacak

Şafak Mahmutyazıcıoğlu: Ödemede gecikme yok, FIFA’lık olacağız

Son dönemde kadroya katılan yıldız oyuncularla yapılan sözleşmeleri hazırlayan ekibin içinde yer alan Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Benfica Kulübü’ne yapılması gereken ödemelerde her hangi bir gecikmenin olmadığını ifade etti. Benfica’nın anlamsız bir şekilde Anderson Talisca’nın lisans onayını vermediğini kaydeden Yazıcıoğlu, “Benfica ile yapılan. Bir anlaşmamız var. Talisca’yı nisan ayı sonu itibari ile iki yıllık kiralık olan sözleşmemiz devreye girdi. Birkaç güne kadar Benfica’nın herhangi bir talebi olmadı. Şu anda yeni bir gelişme olduğunu tahmin ediyoruz” dedi.

Benfica ile yapılan anlaşmanın detayları

Benfica ile aralarındaki sözleşmenin detaylarını ise Şafak Mahmutyazıcıoğlu, şöyle açıkladı: “Birincisi Benfica’ya olan ödemelerde hiçbir aksaklık ya da geçme söz konusu değil. Benfica 25 milyon Euro’ya satma hakkına sahip. O zaman tek taraflı fesih yapabilecek. Ancak 25 milyon Euro’nun altında herhangi bir rakama satış yapamıyor. İkincisi biz Talisca ile yaptığımız iki yıllık kiralık sözleşmenin ikinci yılı mayıs başı itibari ile yürürlüğe girdi. Benfica minimum 25 milyon Euro’ya veyahut daha üstüne satmak istese önce bu paraya bize teklif etmesi gerekiyor. Bize bildirilen tarihten itibaren 5 gün içinde bir cevap vermemiz gerekiyor. Beşiktaş Kulübü’ne de bu konuda bir bilgi gelmedi. Gelirse alır mıyız o ayrı bir konu. Bu süreç işlese bile biz 25 milyon Euro verip alamasak bile Talisca ile yaptığımız sözleşmeden dolayı hem futbolcu hem de Benfica’yı bağlayacak bir durum var. Bu satıştan bize de para vermeleri gerekiyor. Bizim onayımız olmadan asla satamazlar”

Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Benfica kulübünün sadece vermesi gereken onayı vermediğini ve anlamsız gerekçelerle işi uzattığını vurgulayarak “Anderson Talisca da Beşiktaş’ta mutlu olduğunu ve Beşiktaş’ta oynamak istediğini sosyal medya hesabından paylaştı” diye konuştu.

Anderson Talisca için FIFA’ya geçici müracaat gideceğiz

Beşiktaş yönetim kurulu üyesi Yazıcıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Eğer  Benfica bu anlamsız tutumuna devam ederse biz hem geçici lisans için başvurusu yapıp Talisca’yı oynatmak için müracat edeceğiz. Hem diğer haklarımız için FIFA’ya gitmeyi düşünüyoruz.”

 

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber