Ardan Turan Beşiktaş'a Gelecek mi?
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Ardan Turan Beşiktaş’a Gelecek mi?

Son günlerin şüphesiz en tartışılan futbolcusu Barcelona forması giyen Türk Milli takım kaptanlığını yapan Arda Turan oldu.

Arda Turan Barcelona’da forma bulamadığı için takımdan ayrılacağı iddia edilirken yıldız oyuncu, A Milil Takım uçağında gazeteci Bilal Meşe’ye fiziki saldırıda bulunarak bir anda gündemin tam göbeğine oturdu. Yaşanan olaylardan sonra milli takımı bıraktığını açıklayan Arda Turan ile ilgili şok bir iddia ortaya atıldı.

Arda Turan Beşiktaş’a Transfer Olacak mı?

Hürriyet Gazetesi’nin ‘Muhabirinden’ programında dile getirilen iddiaya göre Arda Turan’ın ismi Beşiktaş ile anılmaya başladı.

KİRALANIRSA BEŞİKTAŞ İSMİ GÜNDEMDE

Katalan kulübü ile sözleşmesi bulunmasına rağmen gelecek yıl bir takıma kiralanacağı ifade edilen Arda Turan için şu değerlendirmeler yapıldı. “Arda Turan’ın menajeri Ahmet Bulut, son yıllarda Beşiktaş Kulübü ile hep iyi ilişkiler içinde, Arda başka takıma satılmaz ve kiralama yoluna gidilirse Beşiktaş’a gelebilir.” denildi.

GÜNEŞ’İN YERİNE AVCI GEÇEBİLİR Mİ ?

Programda atılan diğer bir iddiaya göre Milli Takım’da yaşanacak bir hoca değişikliğinin Beşiktaş’ı da etkileyeceği yönünde. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in ismi zaten hep Galatasaray Kulübü ile anılıyor. Arda Turan ile yaşanan krizden sonra Terim’in ani bir kararla Milli Takım’ı bırakıp Galatasaray’ın başına geçmesi durumunda ise bu defa Milli Takım için en büyük aday hiç kuşkusuz Şenol Güneş olacak.. Güneş’in Beşiktaş’tan ayrılması durumunda da onun koltuğuna Beşiktaş yönetiminin kendisine sıcak baktığı Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı oturacak.
Bu yazılanların şüphesiz hepsi birer iddia durumunda. Kısa sürede gündemin değiştiği Türkiye’de bu iddiaların gerçekleşme ihtimalini ise zaman gösterecek.

Barcelona forması giyen Arda Turan Milli takımı bıraktığını açıkladı.

‘Pişman değilim, kuş gibi hissediyorum’

Turan, milli takımın kamp yaptığı otelde düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi: “Yaşanan olaylar çok üzücü gerçekten. Üstümde milli takım tişörtü varken milli takım uçağında olmaması gereken bir olaydı. Pişman mıyım, değilim. Nasıl hissediyorum, kuş gibi hissediyorum kendimi. Çünkü hayatım boyunca bana söylenenlerin hiçbirisini unutmadım. Yapılanları unutmadım. 2006’da ıslıklandığım şekli hiç unutmadım. Hayatta bir şey yapıyorsanız bunun bedelini mutlaka ödersiniz. Ben milli takım tişörtü üzerimdeyken bir hata yaptım. Hocamızla, federasyon başkanımızla konuşup Kosova maçında olmama kararı aldık. Hayatım boyunca hiç iyi futbolcu olmak için uğraşmadım. Bunun için çalışıyorum, mücadele ediyorum. Bu benim mesleğim ama ben iyi bir adam olmak, onurlu bir adam olmak için uğraştım.”

‘Aynı siniri ve tepkiyi göstereceğim’

Milliyet yazarı Meşe’yi imzasını saklayıp kendisi hakkında haber yapmakla suçlayan 30 yaşındaki oyuncu “Evet, o imzaları değiştirmiş, başkasının imzasıyla o sayfaları doldurduklarını biliyorum. Neler yaptıklarını da biliyorum. O yapanların hangisini görsem aynı tepkiyi verir miyim bilmiyorum ama aynı siniri ve aynı tepkiyi göstereceğim” ifadelerini kullandı.

‘İnşallah insanlara adamlığımı bırakırım’

Milli takımın her kademesinde forma giydiğini vurgulayan Turan, yaptığının bedelini ödeyerek ‘kenara çekildiğini’ açıkladı: “Bugün buraya 2002’den beri Türk milli takımının her kademesine hizmet etmiş, ülkesini severek, sadece formaya aşık biri olarak, parayı, başka hiçbir şeyi düşünmeyerek, gerektiğinde steroid, kortizon, her türlü ilacı kullanarak sahaya çıkmış, fedakarlıklar yapmış bir oyuncu olarak konuşuyorum. Ülkemi, bayrağımı, ülkemin insanlarını çok seviyorum. Bu sıkıntılar olduğunda hep şunu ifade ettim; istiyorsanız kenara çekileyim. Gerçekten de kenara çıkmayı çok istiyordum. Çünkü zarar verdiğimi düşünüyordum. Artık zamanının geldiğini düşünüyorum. Bugüne kadar çalıştığım herkese, arkadaşlarıma ve içeride konuştuğum birçok insana, aileme çok teşekkür ederim. Hayatım boyunca dediğim gibi, ne yaptıysam bedelini ödemeye hazırım. Yine ödeyeceğim. Dediğim gibi gereğini yapıyorum. Milli takım kariyerimi sonlandırıyorum. Her zaman yaptığım gibi şerefim ve onurumla… İnşallah insanlara iyi futbolculuğumu değil de adamlığımı bırakırım. Ne yaptıklarını, ne ettiklerini çok iyi biliyorum. Her zaman da tepkim aynı olacak.”

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber