Beşiktaş, Alvaro Negredo için ne kadar ücret önerdi ? - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Beşiktaş, Alvaro Negredo için ne kadar ücret önerdi ?

Alvaro Negredo

Beşiktaş’ın transfer listesinde yer alan Alvaro Negredo için önerdiği para miktarının belli olduğu iddia edildi. Geçen sezon kadroda mücadele eden Vincent Aboubakar transferini gerçekleştirmek için uzun süre uğraşan fakat bu oyuncudan istediği sonucu alamayan Siyah-beyazlılar alternatif isimlerle görüşmelerini sürdürüyor. Khouma Babacar’ın İtalya’dan ayrılmayı istememesi, Andre Pierre Gignac ve kulübünün isteksiz olmasından dolayı rota mecburen İspanyol forvet Alvaro Negredo’ya çevrilmişti.

Alvaro Negredo için başka takımlarda devrede

Beşiktaş yönetimi, her konuda anlaşmaya vardığı iddia edilen tecrübeli golcü için geçtiğimiz hafta içinde menajeri ve kulübü ile bir durum değerlendirmesi yaptı. Bu transfer için fazla acele etmeme kararı alan Siyah-beyazlılar, oyuncunun istediği ücret ve kulübünün kiralama bedelini öğrenerek beklemeye başladı. Beşiktaş yönetiminin Alvaro Negredo için bonuslarla beraber 4 milyon Euro önerip beklemeye geçtiği belirtildi.

Leeds United ve Swansea devreye girdi

Öte yandan Beşiktaş’ın teklifini yapıp beklemeye başladığı oyuncu için İngiltere’den iki kulüp devreye girdi. Mirror ve The Sun gazetelerinin haberlerine göre Leed United ve Swansea oyuncuyu kadrosuna katmak istiyor. Tecrübeli golcünün Swansae teklifine olumlu bakabileceği de iddia ediliyor.

Beşiktaş’ın önceliği ise Aboubakar

Siyah-beyazlı transfer komitesi bugüne kadar birçok golcü oyuncu ile temas halinde bulunsa da hala listenin başında Vincent Aboubakar yer alıyor. İspanyol forvetin alternatiflerden birisi olduğunu kaydeden Başkan Fikret Orman, Las Palmas maçının devre arasında gazetecilere şu açıklamayı yapmıştı: “Alternatiflerimizden bir tanesi Alvaro Negredo, olabilir, ama ilgilendiğimiz başka oyuncular da var. Bizim açımızdan transferi yapmak değil, doğru transferi doğru fiyata yapmak önemli. Taraftar baskı yapıyor haklıdır ama taraftar baskı yapıyor diye fazla para veremem” demişti.

Aboubakar’dan vazgeçilmiş değil

Yönetici arkadaşlarına Alvaro Negredo’yu değil Vincent Aboubakar’ı istediğini söylediği belirtilen Başkan Fikret Orman, Vincent Aboubakar defterinin ise hala kapanmadığını da teyit etmiş oldu. Başkan Orman, Aboubakar için şu değerlendirmeyi yaptı: “Lorient Aboubakar’ın hakkının %60’ına sahip. Porto da para almayacaksam ben oynatım diyor. Onlar anlaşamadı. Tamamen kapanmış değil”

Öte yandan Siyah-beyazlılar, golcü oyuncuyu kadrolarına katabilmek için ’10 milyon Euro’luk satın alma’ opsiyonunu aşağıya çekebilmek için girişimlerde bulunmuş fakat kulüpleri olumsuz yaklaşmıştı. Bu nedenle transfer bir ara rafa kalksa da Aboubakar hala Beşiktaş’ın gündeminden düşmüyor.

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber