Beşiktaş devre arasında Dubai’ye gidebilir - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Beşiktaş devre arasında Dubai’ye gidebilir

Fikret Orman

Yeni sezon öncesinde geçtiğimiz hafta Çin’de Schalke 04 takımı ile özel maç yapan Beşiktaş’ın dünyaya açılım projesi kapsamında devre arası kamp çalışmalarını Dubai’de yapmayı planladığı öğrenildi. Çin’de yapılan temaslardan oldukça memnun kalan Başkan Fikret Orman ve ekibi, büyük kulüplerin yapmış olduğu girişimlerin aynısını yapmak istediğini Çin’de düzenlediği basın toplantısına açıklamıştı.

Beşiktaş, yılda çok maç oynamaya alışmalı

Büyük kulüplerin Uzak Doğu’ya gittiğini buralarda hem taraftar hem de sponsorlar bulduğunun vurgulayan Başkan Fikret Orman, “Dünyanın büyük kulüpleri Uzak Doğu’ya açılıyor. Bizimde artık buna başlamamız gerekiyordu. Çin seyahati ile buna başladık. Uzak Doğu’da birçok büyük takım kamp yapıyor, hazırlık maçları yapıyor. Hem buradan taraftar kazanıyorlar hem de sponsorları var. O takımlar bunu 2000 yılında başlamış. Beşiktaş’ın artık uzak seyahatlere ve senede 50-55 maç oynamaya alışması lazım.” diye konuştmuştu

Profesyoneller girişimlere başladı

Futbolarena’nın özel haberine göre, Beşiktaş’ın yönetim kurulunun yapmış olduğu açıklamalarda sonra Beşiktaş’ın profesyonellerinin devre arasında kamp çalışmaları için Dubai’de bazı girişimler yaptıkları öğrenildi.

Fikret Orman

The Guardian Çin’deki organizasyona geniş yer verdi

Beşiktaş’ın Çin’deki hazırlık maçının ardında İngiliz gazetesi The Guardian, Beşiktaş’ın Çin açılımını haber yapmış ve Beşiktaş’ı Türkiye’nin Chelsea’si olarak nitelemişti. Aynı haberde Başkan Fikret Orman ile uzun bir röportaj yapılmıştı. Başkan Fikret Orman, röportajında şu görüşleri dile getirmişti: “Artık Beşiktaş’ın Türkiye dışına çıkma vakti geldi. Bu da ilk adımımız olacak. Global bir dünya markası olmak için ilk adım buydu. Bizim de Quaresma, Pepe, Talisca gibi dünyaca tanınan bilinen oyuncularımız var. Global bir kulüp bir günde olmuyor. Bunun her şeyiyle başlaması gerekiyor. Bizim uzun bir planlamamız var ve buna adım adım gideceğiz. Beşiktaş Çin projesini sadece bu yılki 3 günlük seyahatle sınırlandırmayacak ve önümüzdeki senelerde en az 10 günlük kamplar ve maç planlamalarını Çin’e göre ayarlayacak. Siyah Beyazlılar Çin’in yanısıra Malezya, Endonezya, Japonya, Kore ve Amerika gibi ülkelere de maç yapmak için gidecek.”

 

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber