Beşiktaş'a Japonya’dan kardeş kulüp - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Beşiktaş’a Japonya’dan kardeş kulüp

Beşiktaş

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, hafta başından beri Japonya’da yaptığı temaslar sonucunda ilk icraatını resmiyete geçirdi. Siyah-beyazlı yönetim, Beşiktaş Sompo Japan ile Japon Basketbol Ligi’nin güçlü takımlarından San-en NeoPhoenix arasında ‘Kardeş kulüp’ anlaşması imzaladı.

İmza töreni Japonya’da

Japonya Büyükelçisi Hasan Murat Mercan’ın da katılımıyla gerçekleşen törende, Başkanı Fikret Orman ve San-en NeoPhoenix Başkanı Kenjiro Hongo, iki kulübü resmen ‘Kardeş kulüp’ ilan eden anlaşmayı imzaladılar. Anlaşma kapsamında iki takım arasında A Takım ve altyapı takımları da dahil olmak üzere oyuncu ve koç değişimleri, dostluk ve hazırlık maçları, her iki ülkede faaliyet gösteren Japon şirketlerini karşılıklı olarak sponsorluk konularına dahil etmek ve pazarlama alanında farklı iş birliği ve ticari ortaklıklar yaratan ticari aktiviteler düzenlenecek.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman: Anlaşma iki tarafa fayda sağlayacak

İmza töreninde konuşan Başkan Fikret Orman, “Dostluğu uzun yıllara dayanan iki ülkenin iki güçlü kulübü olarak böyle bir anlaşma yaptığımız için çok mutluyuz. Anlaşma iki tarafa da fayda sağlayacak birçok aktivite ve iş birliği içeriyor. Sportif ve ticari faydaların yanı sıra, ortaklaşa hayata geçireceğimiz sosyal sorumluluk projeleriyle de iki ülke halkına da yarar sağlanacak” dedi.

San-en NeoPhoenix Başkanı Kenjiro Hongo ise, “Beşiktaş ile uzun süren görüşmeler sonunda bu iş birliğini hayata geçirdiğimiz için çok mutlu ve heyecanlıyız. Beraber çok güzel işler yapacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber