Beşiktaş Kulübü'nden taraftarlarını üzecek karar - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Beşiktaş Kulübü’nden taraftarlarını üzecek karar

Beşiktaş Kulübü

Beşiktaş Kulübü, UEFA’nın Lyon maçında yaşanan olaylardan sonra vermiş olduğu iki yıl ertelemeli bir yıl men cezası sonrasında Siyah-beyazlı taraftarları üzecek bir karar almaya hazırlanıyor.

Çin’de bugün Schalke 04 takımı ile oynanacak özel maç öncesinde otelde düzenlenen basın toplantısında konuşan Başkan Fikret Orman, gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

Taraftarlar maça götürülmeyecek

UEFA’nın Avrupa Ligi’nde Lyon ile Beşiktaş arasında deplasmanda oynanan maçtan önce taraftarların saha içine girmesi sonucunda vermiş olduğu ceza hakkında konuşan Başkan Fikret Orman, “UEFA’da haksız bir kararla karşı karşıya kaldık. Kendileri de kabul ediyor bunu. Saçma sapan kararları var. Avrupa’daki Türk vatandaşların bilet almasını biz engelleyemeyiz, ev sahibi kulüp bunu engellemeli. Rakip taraftar Avrupa’da yaşayan Türklere bilet satarsa yine biz sorumlu oluyoruz. Biz en azından taraftar götürmeyerek bu riski en aza indirmek istiyoruz. Bizim bilet satışı konusunda yapabileceğimiz bir şey yok. Benim güvenlik ekibimi kapıya götürüp önlem alma durumumda yok. Büyük bir ihtimalle Avrupa’daki maçlara taraftar götürmeyeceğiz. Bunun kararını Yönetim Kurulu toplantısında alacağız” dedi.

Fikret Orman, UEFA’nın vermiş olduğu Tahkim Kurulu’nun da Beşiktaş’ın savunmasını reddettiği karar içinde CAS’a vuracaklarını açıkladı.

Gruptan çıkalım sonrası Allah Kerim

Siyah-beyazlı kulübün gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’ndeki hedefi içinse Fikret Orman, şunları kaydetti: “Biz her çıktığımız maçı kazanmaya, her turu kazanmaya gidiyoruz. Geçenlerde söylediğim bir söz yanlış anlaşıldı. ‘Real Madrid bizden  korkuyor’ demedim. Rakipleri tarafından saygı duyulan bir takım olduk. Dünyada kimle oynarsak oynayalım, saygı gören bir kulübüz. Bu bizim açımızdan çok önemli. Şampiyonlar Ligi’nde iyi bir kura sonrasında gruptan çıkma ondan sonrası da Allah Kerim diyoruz.”

 

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber