Beşiktaş'ta sözleşmelerde yeni dönem - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Beşiktaş’ta sözleşmelerde yeni dönem

Transfer imza Beşiktaş

Beşiktaş’ta yönetim, yeni sezondan itibaren sözleşmelerde yeni bir döneme hazırlanıyor. Siyah-beyazlı yönetim, bundan sonra yapacağı sözleşmeleri net maaş üzerinden yapacak.

Takım bütçesi aşağıya çekildi

Geçen sezon ligin 4. sırada bitirilmesinden dolayı Şampiyonlar Ligi’ne gidilinmeyince yönetim, takımın bütçesini aşağıya çekme çalışmalarına başlamıştı. Bu doğrultuda yönetim, Negredo, Pepe, Babel, Vagner Love, Tolgay Arslan ile yollarını ayırdı. Şu anlık bütçeyi 49 milyon Euro seviyelerine çeken yönetim, bunu 30 milyon Euro bandına indirmek istiyor.

Beşiktaş’ta bir devir sona erdi

Sabah’ta yer alan habere göre  hedeflenen rakamlara ulaşabilmek için gelecek sezondan itibaren yeni transferler ve sözleşme uzatılacak isimlerle sadece net maaş üzerinden anlaşma yapılacak. Mukavelelerde maç başı, puana ve galibiyete bonus uygulamaları kaldırılacak. Başkan Fikret Orman ve ekibi, bu yolla 10 milyon Euro daha tasarruf etmeyi planlıyor. Ayrıca gençleştirme politikası kapsamında yüksek maaşlı yıldızlar yerine maliyeti düşük, gelecek vadeden isimlerin kadroya katılması için çalışmalara ağırlık verilecek.

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber