Beşiktaş'ta transferde tavan ücret 2 milyon Euro - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Beşiktaş’ta transferde tavan ücret 2 milyon Euro

Transfer imza Beşiktaş

Beşiktaş’ta yönetim özellikle futbol şubesinin gelir ve gider tablosunun denk hale gelmesi için şimdiden çalışmalara başladı. Gelecek yıllarda ekonomik sıkıntılar yaşamak isteyen Siyah-beyazlı yönetim, futbolcuların transferinde harcanacak paralar konusunda ödemli adımlar atmaya hazırlanıyor.

Tavan ücret belirlendi

Şampiyon’da yer alan habere göre gelecek sezon başında takıma dahil edilmesi planlanan oyunculara ödenecek ücret detayları da belli oldu.  Buna göre yerli oyunculara  TL üzerinden ödeme teklif edilecek. Yabancı oyunculara da TL üzerinden teklif edilecek kabul edilmemesi halinde ise en fazla 2 milyon Euro ödeme yapılması kararı alındı. Yönetimin geçen yıl Şampiyonlar Ligi’ne gidilememesinden dolayı yaşanan ekonomik kayıplardan dolayı böyle bir yol haritası belirlediği dile getirildi.

Beşiktaş’ın yeni transferleri vergilerini kendileri ödeyecek

Yeni yapılan çalışmaya göre daha önce yapılan tekliflerde oyuncuların vergileri ve bonusları yıllık ücretine dahil edilmezken yeni dönemde bu da değişiyor. Bundan sonra %15’lik verginin oyuncular tarafından karşılanması kararı alınırken tavan ücretlerde bonuslar ve primlerin de bu paraya dahil edilerek hesaplanması kararı alındı.

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber