Beşiktaş'ın UEFA'dan geçen yıl kazandığı para - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Beşiktaş’ın UEFA’dan geçen yıl kazandığı para

Alanyaspor-Beşiktaş

UEFA, 2016-2107 sezonunda takımların kazanmış olduğu gelirleri açıklarken Beşiktaş, geçen yıl adeta kasasını doldurdu. UEFA’nın resmi sitesinden yapılan bilgilendirmeye göre Siyah-beyazlı takım, 33 milyon 795 bin Euro gelir elde etti.

UEFA’dan Beşiktaş’a geçen yıl ne kadar para geldi ?

Geçen yıl Şampiyonlar Ligi B Grubu’nda mücadele eden Siyah-beyazlı takım bir üst tura çıkmayı son anda kaçırarak bunu üzüntüsünü yaşamıştı. UEFA’nın bilgilerine göre Beşiktaş toplamda geçen yıl 33 milyon 795 bin Euro gelir kazandı. Elde edilen gelirin dağılımı ise şöyle açıklandı: “17,3 milyon Euro’su Marketing Pool, 12,7 milyon Euro’su gruplara kalma ve 3,7 milyon Euro’su da performans geliri”

Geçen ezon UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu’nda Dynoma Kiev, Benfica ve İtalyan ekibi Napoli ile mücadele eden Beşiktaş, grubunda 66 milyon Euro kazanan Napoli’den sonra en çok kazanan ikinci takım oldu.

Bu sezon daha fazla kazanacak

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi G Grubu’nda bu sezon oynadığı üç maçtan galibiyetle ayrılarak 9 puan kazanmasının yanı sıra galibiyet başına verilen 1.5 milyon Euro’yu da kazandı. Siyah-beyazlı takım, üç maçlar sonunda 4.5 milyon  Euro performans ödülünü kazanmış oldu. Geçen sezon 3.7 milyon Euro performans ödülü alan Siyah-beyazlılar, geçen yıl kazandıkları performans primini üç maçta geçmiş oldu.

Gelirler daha da artacak

Beşiktaş, kalan üç maçta kazanacağı puanlar ve gruptan çıktığı takdirde kasasına para koymaya devam edecek. Gruptan çıkıldığı anda Siyah-beyazlı takım kasasına 6 milyon Euro daha koyarken kalan üç maçta alacağı puana göre de para kazanacak. Şampiyonlar Ligi’nde galibiyete 1.5 milyon Euro, beraberliğe ise 500 bin Euro performans primi veriliyor.

Grup aşamasında en çok kazanan takım Juventus

Geçen yıl devler liginde grup aşamalarında en çok kazanan takım ise 81 milyon ile Real Madrid’i sollayarak, 110 milyon Euro ile İtalyan ekibi Juventus oldu.

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber