Beşiktaşlı taraftarlar, Fenerbahçe’yi UEFA’ya şikayet ediyor - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Beşiktaşlı taraftarlar, Fenerbahçe’yi UEFA’ya şikayet ediyor

Beşiktaşlı taraftarlar

Beşiktaşlı taraftarlar, transfer döneminde Fenerbahçe’nin UEFA ile yaptığı anlaşmalardan dolayı sıkıntı yaşadığı için bazı oyuncuları değerinin oldukça üzerinden sattığını iddia ederek UEFA’ya şikayet mektubu hazırladı.

Yeni sezon öncesinde Fenerbahçeli bazı oyuncuların yüksek bonservis bedeli ile satış yapıldığını ifade eden taraftarlar, hazırlamış oldukları mektubu UEFA yetkililerini İngilizce göndermeye hazırlanıyor.

Beşiktaşlı taraftarlar tarafından hazırlanan mektup

Siyah-beyazlı taraftarlar tarafından hazırlanan ve İngilizce’ye  çevrilen mektupta şu ifadeler yer alıyor:

“UEFA Kulüp Mali Kontrol Merkezi (CFCB) Araştırma Odası Fenerbahçe SK, transfer sınırlaması konusunda anlaşma yaptığını ve anlaşma kurallarına uyacağını taahhüt etmiştir. Bu anlaşmaya göre sattığı futbolu bedeli kadar, futbolcu bonservisi harcayarak oyuncu transfer edilebilecektir.

Bugün Türk medyasına düşen haberlerde Fenerbahçe SK ile Türkiye 1. Lig takımlarından Boluspor Futbol Kulübü arasında bir kaleci satışı yaşanmıştır. Bu satışa göre Fenerbahçe SK, üçüncü kalecisi Ertuğrul Taşkıran1 milyon Euro bedelle Boluspor’a transfer olmuştur. Bu transfer mali yönden şüpheli işlemdir. Çünkü FFP anlaşması bulunan Fenerbahçe SK, elinde bonservisi bulunan oyuncuların hiçbirine transfer teklifi gelmemekte ve gerçek bir satış işlememi yapamamaktadır. Bu sebeple Fenerbahçe SK, FFP anlaşması gereği satın aldığı futbolcuların oynatamama tehlikesi ile karşı karşıyadır. Bu tehlike karşısında Fenerbahçe SK bugüne kadar bir futbolcu transferi için sadece 76 bin Euro’luk transfer bütçesi ayıran Boluspor’a el atından yasal olmayan yollardan para transferi yaparak gerçek değeri 250 bin Euro olan futbolcusunu yüksek bonservis bedelleri ile sattığını ilan ederek FFP anlaşmasını adil olmayan bir yöntem kullanmaktadır.

UEFA olarak sizler tarafınızdan birçok futbol kulübü ile bu anlaşmaları yaptınız. Atletico Madrid, Beşiktaş, Barcelona vb. Bu futbol kulüplerinin her biri sizinle yapılan anlaşmalara uymak için çaba gösterirken Fenerbahçe SK’nin hileli yöntemlerle bu anlaşma içinde kalma girişimlerini adil bulmaktayız.

Fenerbahçe SK, Ertuğrul Taşkıran haricinde Süper Lig takımlarından Göztepe’ye gerçek bedeli 550 bin Euro olan Hakin Çinemre’yi 1.5 milyon Euro’ya, gerçek değeri 1 milyon Euro olan Aatif Chahechouhe Antalyaspor’a 3.5 milyon Euro’ya satmak üzeridir. Biz Türk futbol taraftarları olarak bu hileli satışların tarafınızdan incelenerek Fenerbahçe SK ve ilgili diğer futbol kulüplerini yaptırımları uygulanacağını düşünüyoruz”

 

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber