Beşiktaş’ta Jeremain Lens transferi için yola çıkıldı - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Beşiktaş’ta Jeremain Lens transferi için yola çıkıldı

Jeremain Lens

Beşiktaş’ta tranfser komitesi üyeleri, her konuda anlaşmaya vardıkları Jeremain Lens transferinin noktalamak için yurt dışına gitti. Son bir hafta içinde gerek Hollandalı oyuncu gerekse kulübü Sunderland ile yapılan görüşmelerde olumlu gelişmeler yaşanınca Beşiktaş yönetimi, bu transferi  tamamlamak istiyor.

Jeremain Lens bu akşam gelebilir

Yeni sezon öncesinde Pepe ve Alvaro Negredo gibi iki dünya yıldızını takıma kazandıran Siyah-beyazlılarda bir sonraki hedef oyuncu Hollandalı Jeremain Lens oldu. Teknik Direktör Şenol Güneş’in kanat oyuncusu istemesi ve Lens’e olumlu rapor vermesinin ardından girişimler hızlandı. Asbaşkan Umut Güner ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Şafak Mahmutyazıcıoğlu, sabah saatlerinde özel bir uçakla bu transferi noktalamak için yurt dışına uçtu. Gün içinde yapılacak son görüşmelerde herhangi bir sorun yaşanmazsa imzalar atılacak ve oyuncu akşam saatlerinde İstanbul’da olacak.

Fikret Orman, Lens’in geliş tarihini açıklamıştı

Öte yandan Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, dün akşam Süper Lig’in yayıncı kuruluşuna Hollandalı futbolcunun gelişi ve transfer süreci ile ilgili şu değerlendirmeyi yapmıştı: “Kendisi istediğimiz bir oyuncu. O da bizi istiyor. Zaten biz Lens’i tanıyoruz. O da Beşiktaş’ı tanıyor. Artık sabrın sonu selamettir. Transferin bitmesine çok az kaldı. Pazartesi veya Salı günü takımla birlikte idmanlara çıkar.”

Jeremain Lens Beşiktaş’a gelmek için fedakarlık yaptı

Yıldız oyuncunun Beşiktaş’a gelmek için büyük fedakarlık yaptığını kaydeden Fikret Orman, “Lens bu transferde büyük fedakarlık yaptı. ‘Benim alacağımdan kesip bonservisime verebilirsiniz’ dedi. Beşiktaş’a transfer olmak parayla değil. Kendisi bizim takımdan birçok oyuncuyu tanıyor.” dedi.

Jeremain Lens ile kaç yıllık sözleşme imzalanacak

Beşiktaş’ın yıldız oyuncuyu ilk etapta kiralık olarak transfer edeceği sezon sonunda ise bonservisi ile birlikte kadrosuna katacağı ifade edildi. Sunderland Kulübü ile yapılan pazarlıklar sonucunda Hollandalı futbolcu, önümüzdeki sezon 1 milyon Euro’luk bir ücretle kiralık olarak Beşiktaş forması giyecek. Sezon sonunda ise Siyah-beyazlılar 3.5 milyon Euro daha ödeyerek Lens’in tapunu alabilecek. Bu transferin bitmesi için İngiliz kulübünün patronu konumundaki Singapurlu işadamının onayı gerekiyor. Onay verildiği anda Jeremain Lens transferi tamamlanacak.

Lens, Beşiktaş’tan ne kadar kazanacak

Hollandalı futbolcunun Beşiktaş ile yaptığı anlaşmanın detayları da gün yüzüne çıktı. Beşiktaş kulübünün Hollandalı oyuncu ile yıllık 2.2 milyon Euro’dan 5 yıllık anlaşmaya vardığı belirtildi.

 ‘Come To Beşiktaş’ videosu hazır

Öte yandan transfer döneminde kullanılan ve Alvaro Negredo transferinin açıklanmasında kullanılan ‘Come To Beşiktaş’ videosu da hazırlandı. İspanyol golcünün Lens’e videoda ‘Come To Beşiktaş’ demesi ve Lens’in vereceği cevap da video da yayınlanacak.

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber