Beşiktaş’ta Oğuzhan Özyakup'ta işlem tamam - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Beşiktaş’ta Oğuzhan Özyakup’ta işlem tamam

Oğuzhan Özyakup

Beşiktaş’ta sezon sonunda sözleşmesi sona erecek oyunculardan kaptan Oğuzhan Özyakup’un Siyah-beyazlı kulüpteki geleceği konusunda önemli gelişmeler yaşandı. Sezonun ikinci yarısından itibaren yıldız oyuncunun takımda kalıp kalmayacağı devamlı konuşulan konuların başında geliyordu.

İmza parası sorun olmuştu

Taraflar prensipte anlaşmalarına rağmen imza henüz resmiyete dökülmedi. Bunun nedenlerinden birisi, kaptanın Arsenal’dan transfer edilirken  ‘Arsenal bir sonraki satıştan yüzde 25 pay alır’ maddesi. Beşiktaş yönetimi bu sorunu çözmek için İngiliz ekibi ile görüşmelerini devam ettirse de şu ana kadar net bir sonuca varamadı. Yine bir başka sorun ise Oğuzhan, Beşiktaş’ın önerisini kabul etmesine rağmen imza parasında diretmesi oldu. Özellikle Başkan Orman’ın imza parası vermek istemediği de biliniyor.

Akhisarspor maçı sonrasında yaşanan gelişmeler

Süper Lig’de Akhisarspor maçının ardından Başkan Fikret Orman ve İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi’nin kaptan ile bir araya geldiği ve yeni sözleşme konusunda söz aldığı öğrenildi. Fanatik’te yer alan habere göre yıldız oyuncunun bu görüşmede “Beşiktaş ile yeni sözleşme yapacağım. Sonrasında ayrılık olsa bile önce kulübümü düşünerek hareket edeceğim. Beşiktaş sayesinde buralara geldim. Sözüm en değerli senetten daha güvenilirdir” dediği kaydedildi. Bu sözler üzerine Beşiktaş Başkanı Orman’ın “Takımın kaptanının verdiği söz bizim için her türlü imzanın belgenin önündedir. Sadece futbola ve şampiyonluğa konsantre ol. İstediğimizi elde ettikten sonra kalplerimize atılan imzaları kağıda dökeriz” diyerek konuyu kapattığı dile getirildi.

Oğuzhan Özyakup’un sözleşmesi kasada

Öte yandan geçtiğimiz hafta içinde de ismini vermeyen bir yönetici, Oğuzhan’ın sözleşmesinin uzatıldığını belirterek şu açıklamayı yapmıştı: “Biz Oğuzhan’la sözleşmeyi uzattık. Sözleşmesi de kasada duruyor. Sadece tarih atılmadı. Tarih atılacak ve işleme girecek. Bedelsiz ayrılması gibi bir durum söz konusu değil. Taraftarımızın endişelenmesine de gerek yok. Oğuzhan ancak Beşiktaş satarsa gidebilir. Biz de izleyenlerin olduğunu biliyoruz. İlgilenen ve takip eden kulüpleri Oğuzhan’la birlikte değerlendirmeye alırız. Eğer iki tarafın da çıkarlarına ve vizyonuna uygun teklifler olursa değerlendirilir. Onun dışında Oğuzhan’ın ayrılma gibi bir düşüncesi zaten yok.”

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber