Beşiktaş'ta Vedat Okyar anıldı - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Beşiktaş’ta Vedat Okyar anıldı

Vedat Okyar

Beşiktaş’ın eski milli futbolcularından Vedat Okyar, vefatının 8. yıl dönümünde Zincirlikuyu’daki kabri başında dualarla anıldı.

Kulüp Başkanı Fikret Orman’ın çiçek gönderdiği anma törenine, Kulüp Koordinatörü Levent Çifter’in yanı sıra Okyar’ın ailesi, yakınları ve sevenleri katıldı.

Vedat Okyar için kulübün sitesinden mesaj

Öte yandan siyah-beyazlı kulüp, internet sitesinden yaptığı açıklamada, “Vedat Okyar’ı vefatının 8. yıl dönümünde rahmetle ve saygıyla anıyoruz.” ifadesini kullandı.

Vedat Okyar kimdir ?

Beşiktaş’ın resmi sitesinden efsane  futbolcu hakkında şu bilgiler yer aldı: “1945 yılında Bursa’da doğdu. Teknik kapasitesi, driplingleri ve oyun kuruculuktaki zekasıyla dikkat çekti. Bursa’da yetişmesine rağmen küçük yaştan beri gönül verdiği Beşiktaş’ta oynamak istiyordu. 1968 ile 1976 yıları arasında 253 maçta formamızı giydi. Kullandığı 43 penaltıdan 42’sini gole çevirerek, bu konudaki ustalığını gösterdi. Futbolu bıraktıktan sonra kendine has üslubuyla spor basınının vazgeçilmez bir ismi oldu. 20 Temmuz 2009’da yaşamını yitirdi. Formamıza büyük saygısı vardı, hakemin tartışmalı bir pozisyon sonrasında yanına gidip “Tekme attın mı?” diye sorması üzerine, “Evet” diye cevap vererek sahayı terk etmiş ve “Üzerimde Beşiktaş forması varken yalan mı söyleyecektim?” demişti. Bu sözü Beşiktaşlıların aklına yerleşti.”

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber