Beşiktaş'tan Efsane Anderson Talisca Savunması
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Beşiktaş’tan Efsane Anderson Talisca Savunması

Beşiktaş Kulübü’nün 1 maç cezası onanan Anderson Talisca için hazırladığı 23 sayfalık savunmanın detayları ortaya çıktı.

Beşiktaş’ın, savunmasında Yurt içi ve yurt dışından yaşanan benzer olaylardan örnekler sundu ancak Talisca’nın cezasında indirime gidilmedi.

Beşiktaş’tan Efsane Talisca Savunması

Beşiktaş Kulübü’nün 1 maç cezası onanan Anderson Talisca için hazırladığı 23 sayfalık savunmanın detayları ortaya çıktı. Siyah beyazlı kulüp, savunmasında Yurt içi ve yurt dışından yaşanan benzer olaylardan örnekler sundu ancak Talisca’nın cezasında indirime gidilmedi.

Bu sezon Bundesliga’da oynanan Hertha Berlin-Bayern Münih maçının ardından Bavyera ekibinin teknik direktörü Carlo Ancelotti’nin rakip takım taraftarına yaptığı hareket sonrası, disipline sevk edildiği ancak sadece para cezası aldığı vurgulandı.

2015 yılında Brezilya Ligi’nde oynanan bir müsabakada Internacional forması giyen Fabricio’nun kendi taraftarına da yine aynı eylemde bulunduğu ve ceza almadığı dosyaya eklendi.

Ayrıca geçmiş yıllarda verilen erteleme kararları emsal gösterildi. Savunmada cezanın kaldırılması, cezanın para cezasına çevrilmesi ya da ertelenmemsi talebinde bulunuldu.

Dosyayı inceleyen Tahkim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun verdiği kararı onadı.

 

PFDK ANDERSON TALİSCA İÇİN KARARINI DÜN AÇIKLAMIŞTI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol  Disiplin Kurulu (PFDK), Beşiktaş’ın Brezilyalı futbolcusu Anderson Talisca’ya 1  maç men cezası verdi.

TFF’den yapılan açıklamaya göre, Beşiktaş’ın Spor Toto Süper Lig’de  Fenerbahçe ile oynadığı karşılaşmada Talisca’nın, rakip takım sporcusuna yönelik  hakareti nedeniyle haksız tahrik hükümleri dikkate alınarak 1 maç men ve 6 bin  500 lira cezası alması kararlaştırıldı.
Buna göre Spor Toto Süper Lig’de 31. haftada Bursaspor ile Beşiktaş arasında 15 Mayıs Pazartesi günü oynanacak maçta Talisca, 1 maçlık aldığı cezadan ötürü forma giyemeyecek.

Beşiktaşlı futbolcuya PFDK’dan yapılan açıklamada rakip takım sporcusuna yönelik hakareti nedeniyle haksız tahrik hükümleri dikkate alınarak 1 resmi müsabakadan men ve 6500 TL para cezasına verilmesine karar verildiği belirtildi.

Beşiktaş Kulübüne, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü  tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi olduğu müsabakada  2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 50 bin, taraftarlarının neden olduğu saha  olayları nedeniyle de 45 bin olmak üzere toplam 95 bin para cezası uygulandı.  Siyah-beyazlı taraftarların elektronik kartları, çirkin ve kötü tezahürat  nedeniyle bir sonraki deplasman müsabakası için bloke edildi.

Kurul, Fenerbahçe Kulübünün de Beşiktaş ile oynanan maçta  taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin  aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 6. kez gerçekleştirilmesinden  dolayı 140 bin lira para cezası almasına, kötü tezahüratta bulunan  taraftarlarının bir sonraki deplasman maçı için kartlarının bloke edilmesine  karar verdi.

 

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber