Caner Erkin, sezona iyi başlayacağım - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Caner Erkin, sezona iyi başlayacağım

Beşiktaş’ın başarılı oyuncusu Caner Erkin, geçen yıl yaşadığı sakatlık sürecinin geçtiğini ve kendini iyi hissettiğini söyledi.

Sabah yapılan antrenmanın ardından Cenk Tosun ile birlikte basın mensuplarına açıklamalarda bulunun yıldız oyuncu, sakatlığı hakkında “Geçen sezon son dönemde antrenmana başlamıştık. Ağrılarım oldu. Şu an ağrılarım az seviyede. Zaman geçtikçe kendimi ben de iyi hissediyorum” şeklinde konuştu.

Teknik Direktör Şenol Güneş’in sakatlığı döneminde kendisine temkinli davranması ile ilgili de konuşan Caner Erkin, “Tabii ki hak veriyorum çünkü çok zor ve kolay olmayan bir süreçti. Daha önce yaşamadım. Ben çok oynamak istedim. 2 ay uzak kaldığımda 3. ayda antrenmanlara başlamak istedim. Biraz sabırsızdım ve futbola dönmeyi istedim. İyi ki de hoca beni frenlemiş. Belki sakatlığım nüksedebilirdi. İyi ki hocama güvenmişim. Güzel bir şekilde futbola döndüm” değerlendirmesinde bulundu.

Takıma yeni katılan Pepe ile daha da güçlendiklerini ifade eden Caner Erken, Marcelo’nun yerine de en kısa sürede bir oyuncunun katılacağını kaydetti.

Caner Erkin: Yine şampiyon olabiliriz

Yeni sezonda da hedeflerinin şampiyonluk olduğunu ve bunu başarabilecek güçte olduklarını vurgulayan milli oyuncu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu takım geçen sene şampiyon oldu. Hocanın kararları doğrultusunda takviyeler olabilir. Sonuçta aynı kadroyuz ve yine şampiyon olabiliriz. Takviye olursa bizim için daha iyi olur. Kadroda sıkıntı yok. Daha da kuvvetli olmalıyız. Hocanın da düşüncesi bu. Diğer takımlar aynı seviyede kalmıyor. Futbolcu kalitemizi üst seviyeye çekmemiz lazım. Bunun için de hoca gereken çalışmaları yapıyor. Dolayısıyla daha da güçleniyoruz”

Geçmiş yıllarda Galatasaray ve Fenerbahçe’de oynadığının hatırlatılması üzerine şunları söyledi: “Benim elimde olan bir şey değildi. İlk Galatasaray sonra Fenerbahçe arasında da CSKA Moskova vardı. Daha sonra Inter’e gittim. Inter’de talihsiz bir olay yaşadım ama futbolda her şey var. Çok isteniyordum orayı ve burayı tercih ettiğim için çok mutluyum. Kafamda soru işareti yok. Burada mutlu olmaya devam edeceğim”

Arda’nın tercihine saygı duymak lazım

Arda Turan’ın milli takımı bırakması ile ilgili de milli yıldız şu değerlendirmeyi yaptı: “Arda benim kardeşim, her şeyim. Kendi tercihi, buna saygı duymak lazım. Bütün Türk milletinin buna saygı duyması lazım. Senelerdir emek verdi ve hala Barcelona’da ülkemizi temsil ediyor. O öyle tercih etti. Talihsiz bir olay yaşandı. O farklı bir karakter. Tercihini yaptı. Her şey konuşuldu ve bitti”

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber