Domagoj Vida transferindeki pürüz ne ? - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Domagoj Vida transferindeki pürüz ne ?

Domagoj Vida

Beşiktaş’ın savunmasına takviye yapmak için görüşmelerini sürdürdüğü Domagoj Vida konusunda yapılan son görüşmede pürüzler ortaya çıktı.

Marcelo Guedes’in Lyon’a transfer olma ihtimaline karşı tüm girişimlerin sürdüğü Hırvat oyuncu ile her konuda anlaşmaya sağlansa da kulübü Dinamo Kiev ile yapılan bonservis pazarlığında bir çözüm bulunamadı.

BEŞİKTAŞ, KİEV’E NE BONSEVRİS BEDELİ ÖNERDİ ?

Hırvatistan kampı sırasında Beşiktaş’ın kendisi ile ilgilendiğini açıklayan Domagoj Vida, Beşiktaş’a gelmeye sıcak bakıyor. Kulübünün bu transfer için kolaylık sağlamasını isteyen yıldız oyuncu, Kievli yetkilerle yaptığı görüşmede “Sözleşmemin bitmesine bir yıl kaldı. İstanbul’a gitmek istiyorum. Bu transfer konusunda bana ve Beşiktaş’a yardımcı olun” şeklinde bir görüşme yaptığı belirtildi.

Beşiktaşlı transfer komitesi üyeleri, Domagoj Vida’nın transferi için Ukrayna Kulübü’ne daha önceden gündemlerinde bulunan Boyko ve 1 milyon Euro teklif ettiklerini ancak Kievli yöneticiler ise ekonomi anlamda sıkıntı yaşadıklarını ve para talep ettikleri belirtildi. Domagoj Vida için istenilen rakamın 5 milyon Euro olduğu Beşiktaş’ın ise bu parayı ödemeye yanaşmadığı pazarlıkların devam ettiği ifade edildi.

BEŞİKTAŞ’A KARŞI İKİ MAÇ OYNADI

Şampiyonlar Ligi’nde iki maçta Beşiktaş’a karşı forma giyen Hırvat oyuncu, ortaya koyduğu performans ile beğeni toplamıştı. 2018 yılına kadar kulübü ile sözleşmesi bulunan 28 yaşındaki futbolcu, stoper dışında sağ ve sol bekte de görev yapıyor. Geçen sezon 38 maçta 4 gol atan Domagoj Vida için piyasada belirlenen bonservis bedeli ise 9 milyon Euro civarında.

ORMAN’DAN VİDA TRANSFERİNE ESPİRİLİ CEVAP

Öte yandan Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman Domagoj Vida transferi için kendisine sorulan sorulara esprili bir şekilde şöyle cevap vermişti. “Bizde Vida yok, tornavida var”

 

 

 

 

 

 

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber