Ersan Gülüm'den Beşiktaş yönetimine eleştiri! Gereksiz transferler … - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Ersan Gülüm’den Beşiktaş yönetimine eleştiri! Gereksiz transferler …

Ersan Gülüm

Beşiktaş’ın eski futbolcularından Ersan Gülüm, Siyah-beyazlı yönetimin transfer dönemlerinde gereksiz harcamalar yaptığını söyledi. Futbol hayatını Avusturalya ekiplerinden Western United’da sürdüren tecrübeli oyuncu Avusturalya’da Omnisport televizyonuna açıklamalarda bulundu.

Ersan Gülüm’ün röportajlarından öne çıkanlar

Fanatik gazetesinin derlemiş olduğu habere göre Ersan Gülüm, Beşiktaş’ın son yıllarda oldukça gereksiz transferler yaptığını ifade etti. Ersan Gülüm’ün röportajlarından öne çıkanlar:

“Şahsen Beşiktaş yönetiminin ihtiyaç duyulmayan bazı bölgeler ve oyuncular için aşırı harcamalar yaptığını düşünüyorum. İyi bir takıma sahip olmak, yalnızca oyuncularla alakalı bir durum değildir. Benim oynadığım dönemde genç bir oyuncu topluluğundan tecrübeli bir takım inşa edilmişti. O dönemde çok başarılı değildik ama kendimizi geliştiriyorduk. Sonrasında bunun meyvesini aldık ve üst üste iki kez şampiyon olduk. Bu da bizim ne kadar doğru bir yolda ilerlediğimizi gösteriyor.

Beşiktaş’taki ilk yıllarımda da kulübün mali sıkıntıları vardı. Ardından her şey iyileşmeye başladı. Bunun da semerisini aldık ama takımdan ayrılan bazı isimler de oldu. Takımda birlikteliği sağlayan 5-6 oyuncu vardı ve bunların varlığı başarının anahtarıydı. Soyunma odasındaki atmosfer, bize iki şampiyonluğu getiren unsurlardan biridir. Sahadaki oyuncular, sorumluluk almaktan çekinmiyordu. “

“Beşiktaş yine zirvede olacak”

“Şampiyonluklardan sonra bazı futbolcular satıldı ve yerlerine büyük futbolcular geldi. Yeni gelenler, Şampiyonlar Ligi hedefi olan, kaliteli futbolculardı ve dolayısıyla maaşları da yüksekti. Böyle bir durumda ligde başarılı olamazsanız finansal açıdan ciddi sıkıntılar yaşarsınız. Beşiktaş’ta da olan buydu ve şimdi yeniden yapılanmak zorunda kaldılar. Böylesine büyük bir kulübün yeniden zirveye yükselmesi 1-2 yıl alır. Önümüzdeki yıllarda genç oyuncularla tekrar başarılı olacaklarını görecekseniz.”

“Fikret Orman çok başarılı”

“Galatasaray ve Fenerbahçe, ekonomik olarak Beşiktaş’a oranla daha küresel. Onlar, her halükârda varlıklı iş adamlarından yardım görüyorlar. Beşiktaş ise kendi yağında kavrulan ve taraftarıyla var olan bir kulüp. Bu kulüp, masaya 10-20 milyon euro koyup istediği futbolcuyu alacak iş adamları çıkarmıyor. Diğer büyük takımlar statlarını sponsorlar aracılığıyla inşa ederken Beşiktaş bu işi kendisi yaptı. Bu noktada da Fikret Orman’ın hakkını vermek gerekiyor. Zira Beşiktaş’ın başına kriz hâlindeyken geldi. 

Beşiktaş’ta oyuncuların neredeyse bir yıl boyunca maaşını alamadığı zamanlar oldu. Fakat kulüp, tüm bunları aşarak bugünkü konumuna ulaştı. Ben de yaşanan sıkıntıları görmüş biri olarak başkanın çok başarılı olduğunu düşünüyorum. Kulüp, şu anda doğru yolda. İki yıl üst üste şampiyon olduğumuzda başkanın bir planı vardı. Bu noktada belki çok hızlı hareket ettiklerini söyleyebiliriz. Takımın temel taşlarını korumaları gerekirken çok fazla değişiklik yaptılar. Ancak futbolda bu tip şeyler olabiliyor.

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber