Fatih Doğan: Şenol Güneş'in durumu tekrar gözden geçirilmeli - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Fatih Doğan: Şenol Güneş’in durumu tekrar gözden geçirilmeli

Şenol Güneş

Sabah gazetesi yazarı Fatih Doğan, Beşiktaş’ın dün deplasmanda Kayserispor ile 2-2 berabere kaldığı karşılaşmayı yorumlarken Şenol Güneş’in durumunun gözden geçirilmesi gerektiğini yazdı.

Fatih Doğan’ın Kayserispor-Beşiktaş maçı yazısı

Doğan, dünkü maçla ilgili olarak özetle köşesinde şunları yazdı: “Futbol ilginç bir oyun. Beşiktaş son iki maçta 12 dakika 3 +5 dakika 2 gol ile toplamda 17 dakikada 5 gol yiyerek canlı tuttuğu şampiyonluk umutlarını çöpe attı. Bu dakikalar Beşiktaş’ın öne geçtiği Fenerbahçe ve Kayseri maçlarında yediği gollerin süreleri… Bu kadar tecrübeli ve pahalı oyunculardan kurulu bir takımın, bu kadar deneyimli bir hoca yönetiminde bu duruma düşmesi patolojik bir durum…

Şenol Güneş, tatmin edici cevaplar vermeli

Şenol Güneş tarafından tatmin edici cevaplar verilmesi ve çözüm bulmasını gerektirecek kadar önemli bir nokta. Fenerbahçe maçındaki anlık çöküş, yorulan takım ve zamanında yapılmayan değişikliklerle açıklanabilirdi. Eleştiriler haklı olarak Şenol Güneş’i gösteriyordu. Kayseri maçında durum biraz daha farklı! Şahsen merak ediyorum, Beşiktaş’ı sosyal medyada takip etmekten çıkaran Quaresma’nın 11’de başlamasının bu olayla ilgisi var mı? Daha önce Medel’in de 11’de çıkmadığı için böyle bir yolu denediğini biliyoruz. Bu tavırlar tercihlerde etkili olmuşsa takım için sıkıntı. Mirin’in F.Bahçe maçındaki top kayıpları, tercihi Medel’e döndürmüş olabilir ancak bir fark oluşturmadı. Quaresma ve Medel tercihlerini yazmanın nedeni, takımın saha içindeki motivasyonunu sorgulamaya yönelik. Güneş’in sezon sonu gideceğinin kesinleşmesi ya da her an gitme ihtimalinin olması takımı bozmuş olabilir. Ancak Beşiktaş 7 ayrı maçta bireysel hatalarla en çok puan kaybeden takımlar içinde 1. sırada. Yani bireysel hatalar, Beşiktaş’ın en büyük problemi… Atiba golünü attı ama kaptırdığı topta, Deniz Türüç attığı golle Kanadalının “Kahraman” apoletini söktü.
Beşiktaş yönetimi ve Şenol Güneş’in gelecek günler adına Millli Takım çerçevesinde yeniden şartları gözden geçirmesinde herkes için fayda olabilir.

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber