Fikret Orman’dan Burak Yılmaz’a veto - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Fikret Orman’dan Burak Yılmaz’a veto

Beşikaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, golcü arayışları sırasında ismi gündeme gelen Burak Yılmaz ismini veto etti.

Gelecek yıl ligde ve Avrupa’da başarılı olabilmek için mutlaka kaliteli bir golcü arayışındaki Siyah-beyazlıların gündemine her gün değişik isimler girmeye devam ediyor. Vincent Aboubakar için yapılan görüşmelerin olumsuz sonuçlanmasının ardından transfer komitesi, listesindeki isimlerle ilgili temaslarına hız verdi.

Fikret Orman: Burak Yılmaz’a olumsuz

Transfer döneminde ismi Beşiktaş ile anılan Burak Yılmaz için Başkan Fikret Orman’ın yöneticilerle yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullanıdığı belirtildi. “Burak Yılmaz kaliteli bir golcü. Fakat Burak Yılmaz benim gündemimde yok. Kendisiyle ilgili bir tasarrufumuz yok. Burak Yılmaz başka takımlarda bile oynarken ‘Ben Beşiktaşlıyım’ demiştir. Beşiktaş’ta oynarken de kendi isteğiyle gitmedi. O zaman takasta kullanıldı. Şu anda kendisi Çin’de oynuyor. Bizim gündemimizde değil.”

Taraftarların Burak’a tepkisi var

Beşiktaş’ın Burak Yılmaz’ı transfer etmek istediği haberlerinin çıkmasından itibaren taraftarların da büyük tepkisi oluşmaya başladı. Siyah-beyazlı taraftarlar birçok ortamda Burak Yılmaz’ı takımda görmek istemediklerini ilan etti.

Burak Yılmaz’ın Beşiktaş’a transfer olacağı haberleri çıktığı sırada Teknik Direktör Şenol Güneş’in eski öğrencisinin alınması için yöneticilere “2-3 gol attıktan sonra bu tepkiler sona erer. Tepkiler her futbolcuya olur. Gollerini attıktan sonra herkes tepkiyi bırakır. Taraftarlarda onu kabullenir.” şeklinde konuştuğu belirtiliyor. Teknik Direktör Şenol Güneş’in mali olarak büyük yük getirmeyecekse ‘Burak’ı kadromuza dahil edelim’ dediği de ifade edildi.

Haluk Yürekli: Burak Yılmaz, Beşiktaş ile 3 yıllık sözleşme imzalayacak.

Şenol Güneş: Basın toplantısında Burak için ne demişti ?

Öte yandan hafta içinde bir basın toplantısı düzenleyen Şenol Güneş, Burak Yılmaz’ın transferi ile ilgili bir soruya ise şu cevabı vermişti: “Burak Yılmaz benim çalıştığım değerli futbolculardan birisidir. Fakat şu ana kadar yönetime bir şey demedim. Burak’a teknik olarak olumsuz değilim. Fakat transferle ilgili şu an net bir şey yok. Ben teknik olarak olumsuz değilim. Gündeme gelirse düşünebiliriz. Yönetim kuruluna durumu iletiyorum. Transferde kararı yönetim veriyor. Ancak zaman zaman Burak’a haksızlık yapılıyor. Burak sevildiği için değil kaliteli olduğu için milli takımda oynuyor. Teknik olarak ben bu oyuncuya kapalı değilim.”

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber