Fikret Orman: Bütün oyuncular satıldıysa benim haberim neden yok - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Fikret Orman: Bütün oyuncular satıldıysa benim haberim neden yok

Fikret Orman

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, transfer döneminde birçok futbolcunun takımdan ayrılacağı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Başkan Orman, yeni sezon öncesinde beIN Sports Haber’in canlı yayınında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş’ta oyunculara teklif geldi mi ?

Transfer dönemi başladıktan sonra yurt dışı ve yurt içinden bir çok oyuncularının başka takımlara transfer olacağı şeklinde haberlerin medyaya yer almaya başladığını kaydeden Başkan Orman, “Bütün oyuncular satılıyor. Herkes bir tarafa gidiyor diye haberler çıkıyor. Öyle bir durum yok. Ben kulübün başkanım hiçbirinden haberdar değilim. Kim diyor ki Beşiktaş kadrosunu dağıtacak diye. Şu ana kadar bizden bir tek Dusko Tosic ayrıldı. Türkiye’de sıkıntılı bir süreç var. Ülkede devalüasyon oldu. Euro inanılmaz yükseldi. Futbolcularla yapılan anlaşmalar döviz cinsinden. Giderler arttı. Gelirlerimiz de ise aynı artık yok. Bir oyuncu Beşiktaş’a gelmek istiyor istedikleri ücreti veremeyiz denilince mali sıkıntılar var deniyor” dedi.

Fikret Orman: UEFA’da büyük hedeflerimiz var

Yeni sezonda akıllı küçülme politikası sürdüreceklerini ifade eden Orman, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tabiki geçen yılki kadar gelirlerimiz olmayacak. Akıllı bir küçülme yaşayacağız. Gelecek yıl her kulüp adına sıkıntılı geçecek. Biz gelecek yıl Şampiyonlar Ligi’nde yokuz buradan ciddi bir gelir vardı ama bu yıl UEFA Kupası’nda mücadele edeceğiz. Oradan da gelirler var hedeflerimiz tabiki çok büyük. Son 15 günde bütün oyuncular satıldı da benim haberim neden yok”

Kuvvetli bir katdromuz var

Geçen sezonki iskelet kadrosunun takımda tutulduğunu dile getiren Beşiktaş Başkanı, “Kiralık olarak giden Mitrovic geri dönüyor. Tosic’in boşluğu dolacak. Gidecekler de olabilir. Tranfser için 2-3 bölgeye yoğunlaşıyoruz. Değerini  bulan her oyuncu da satabilir. “

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber