Fikret Orman, gelecek yıl tasarruf tedbirleri uygulayacağız - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Fikret Orman, gelecek yıl tasarruf tedbirleri uygulayacağız

Fikret Orman

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, gelecek sezon kulüpte büyük çaplı bir tasarruf paketini uygulayacaklarını açıkladı. Yeni sezon öncesinde Siyah-beyazlı takımın Schalke 04 takımı ile oynayacağı özel maç için Çin’de bulunan Başkan Orman, takımın kamp yaptığı otelde basın toplantısı düzenledi.

Fikret Orman: Tasarruf yapmazsak gidişat kötü

Ekonomik nedenlerden dolayı erkek voleybol ve kadın basketbol şubelerinin en az bir sene dondurma kararlarının hatırlatılması üzerine Başkan Orman, “Gelecek yıl 60 milyon TL’lik bir tasarruf paketi uygulamamız olacak. Bazı giderleri daraltacağız. Sadece şubelerden değil, stadyum, personel giderlerinden kısacağız. 60 milyon TL’lik bir daralma yapacağız. Biz Beşiktaş’ı zor günlerden aldık buraya getirdik. Ancak bunları şimdi yapmak zorundayız. Yapmazsak gidişat hiç iyi değil. Türkiye’de paraların büyük bir kısmı faize gidiyor. Bizim yapacağımız bu tasarruftan dolayı tenkitler olacaktır ama biz doğru bildiğimiz işi yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Başkanlık için tekrar aday olabilirim

Başkan Fikret Orman, 2 sene daha başkanlık süresi olduğunu, işler iyi giderse bir dönem daha başkanlığa aday olabileceğini de ifade etti.

Anadolu Efes birleşmeyi kabul etmedi

Amatör branş dallarında kulüplerin sponsorlar bulsalar dahi bunların alınan borçların ancak faizini bile ödemeye yetmediğini vurgulayan Fikret Orman, “Her yıl zarar giderek artarak büyüyor. Bunun için bazı girişimlerin yapılması gerekiyor. Basketbolda Anadolu Efes ile bir birliktelik söz konusu olabilirdi ancak onlar bunu kabul etmedi. Kendilerince haklı olabilirler.” dedi.

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber