Fikret Orman: Hakem hatasıyla kazanmayı Allah nasip etmesin - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Fikret Orman: Hakem hatasıyla kazanmayı Allah nasip etmesin

Fikret Orman

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman,  Süper Lig’de son haftalarda yaşanan hakem hataları  hakkında açıklamalarda bulunuyor. Başkan Orman’ın konuşması saat 15.00’da başlayacak. Sayfa güncellenecektir…

Fikret Orman’ın söylediklerinden satır başları

“Olayın başlangıcı Fatih Terim’in bir gün önceki konuşması ile başladı. Maç günlerinin ve saatlerinin federasyon, yayıncı kuruluş ve biz konuşarak yapıyoruz. Biz derken bütün kulüpleri kastetmişti. Beşiktaş, Fenerbahçe ve bütün kulüplerle görüşüyor. Şampiyonlar Ligi salı günü, UEFA Avrupa Lig maçları perşembe günü oynanacak. Maç günleri Beşiktaş ile konuşulmadan yapılmıyor. Dönem dönem bazı zamanlarda olmuyor. Bir tek bizim başımıza gelen birşey değil. Avrupa’daki takımlarda 48 saat sonra maça çıkıyor. Kulübü 6.5 yıldır kulübü yönetiyoruz. O dönemlerde ne yapıyorsak bu dönemde aynısını yapıyoruz”

“Hakemleri tartışılabilir hale getirmek futbola zarar veriyoruz. Bundan evvel ne yaptıysak aynısını yapıyoruz. Bundan önce şampiyonluk yaşarken başkan yine bendim hoca da Şenol Güneş idi. O gün ne yapıyorsak bugünde aynısını yapıyoruz. Geçen yıl kamuoyu önünde biçildik. VAR sistemi yeni henüz yeni. VAR’ı insanlar yönetiyor. Hatayı da yapan insanlar. Sezon başından bu yana fazla gelmeye başladı. Yüzde yüz penaltı VAR’a gidimedi. Medel’in atılması hakem hatası. Her derbi maçın öncesinde bunların olması gerginlik yaratıyor. Hakemlerimiz hata yapıyor. Düzeltilmesi için uğraş veriyoruz. Kararlar bir gecede alınıyor. Ama Beşiktaş denemesi tahtası değildir. Kendi evimizde özeleştiri yapmalıyız. Kadro derinliğimiz belli. Oynadığımız takımların bütçeleri belli. Taraftarıyla beraber eksikliklerini hatalarını düzeltir bir şekilde olmalı. Beşiktaş şampiyon olduğu zaman biz göçebe gibi oynadık. Bir gün Başakşehir, Osmanlıspor’un sahasında da oynadık. O dönemdeki çim sahalar neydi ona da bakmamız lazım. Maçta hakem hata yapsa da bunu dile getiriyoruz. Sahada Beşiktaş gibi oynanamız lazım.”

Fikret Orman: Bazı mağlubiyetleri hakemlere bağlarsak yanılırız

“Ortada bir istatistikler var ise önümüzdeki haftada MHK ve TFF ile tekrar konuşacağız. Onların söylediği cevapları vardır. İşin arkasında bir art niyet olduğuna inanmıyorum. MHK ve hakemlerin kendi içlerinde irdelemeleri lazım. İstemeyerek yapılan hatalar bile baskıyı arttırıyor. Hakemler hata yapıyorlar diye de hakemlerin üzerine değil biraz da özeleştiri yapmalıyız. Hakemleri baskı altına alma niyetimiz yok. Fenerbahçe derbisi var önemli oyuncumuz yok. Kadromuzu geniş o kadromuzla gidip maçımızı oynayacağız. Bu hataların devam etmesi MHK ve hakemleri baskı altına alacaktır.”

“Beşiktaş maçında hakem bekledi. Golü vermedi, bekledi. VAR sistemi golü verdi. Bunun zıddının olması kötüyü örnek gösterek bir yere gidemem. Yanlıştan örnek olmaz. Eğitimsel olarak hakemleri daha fazla eğitmemiz lazım. Hata yapanları gerçekte cezalandırılıyor olması lazım. Hata yapan hakemi ödüllendiğiniz zaman devam eder. Bir gecede talimat değiştirebiliyorlar. Hatalar hatalarında da MHK ile konuşsunlar. ”

“Türk futbolunun hakemle tartışılıyor olması güveni azaltıyor. Spora ilgiyi azaltılıyor. Hatalar ile ilgili istatistikleri tutsunlar. Onların işi. Beşiktaş’ın 3-2 Antalyaspor’a yenilmesini hakeme bağlarsak en büyük hatayı yaparız. Bursaspor ile 1-1 kalmışsak da hakeme bağlarsak yine hata yaparız. Büyük kulüp büyük kulüp gibi hareket etmek zorunda.”

Fikret Orman’dan Alvaro Negredo açıklaması

“Futbolcuların alacaklarının TL’ye çevrilmesi, hakem hatalarını gelecek hafta Kulüpler Birliği Vakfı toplantısında konuşuruz. Beşiktaş’ın başına geldiği zaman böyle birşey yaparsak olmaz.”

“Negredo’nun nereye gittiğini yönelik bilgi gelmedi. Bir yere gittiyse benim bilgim olmadan gidemez. Tatil günü hocası izin vermiştir. Bir yere gittiyse birşey diyemem. Hiçbir bilgim yok. Beşiktaş’a teşekkür ettiyse iyi bonservis bedeli getirir. Biz de ona teşekkür ederiz. Negredo ile ilgili gelen resmi teklif yok.”

Fikret Orman: Derbiye gideceğim

“Takımın başkanı olarak gidiyorum. Daha evvel gitmiyordum. Camiama gösterilen saygısızlıktan dolayı gitmiyordum. Şu anda o ortam kalktı. Maça gitme niyetindeyim. Hatta kızlarımla beraber gideceğiz. İnşallah hakem hatasının belirlemediği bir maç olsun. Belki futbol şansının belirleyeceği bir maç izleyeceğiz.”

“Hakem bir hata yaptı diye kendi hatalarımız var ise bunu görmemezlikten gelemeyiz”

 

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber