Fikret Orman, UEFA’da savunma yaptı - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Fikret Orman, UEFA’da savunma yaptı

Fikret Orman

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve yöneticilerden bazıları UEFA Avrupa Ligi’nde Lyon ile deplasmanda oynanan maçta yaşanan olaylardan dolayı UEFA’nın vermiş oldu ertelemeli men cezasının savunmasını yaptı.

Yapılan sözlü duruşmanın bitiminde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Fikret Orman, yaşanan olaylardan sonra verilen cezaya itiraz ettiklerini ve bunun tahkim görüşmesini yaptıklarını söyledi.

Fikret Orman: Haklılığımızı anlattık

Lyon maçında yaşanan olaylarda Beşiktaş Kulübü’nün haklılığını anlattıklarını ifade eden Başkan Orman, “O maçta yaşananları zaten tasvip etmiyoruz. Biz kendi haklılığımızı anlattık. UEFA’nın kendi kararları içinde bütün gelen taraftarları Türk bayrağı da giyse bizim taraftarımız olarak kabul ediyor. Bunun saçma olduğunu onlara anlattık. Lyon maçında 5-10 kişi değil 10 bin Türk seyirciye bilet satıldı. Bu durumdan onların sorumlu olduğunu anlattık. Bu kararı Lyon tarafının verdiğini o biletin gelirlerini de onların aldığını vurguladık. Böyle bir kararın bizim kararımız olmadığının altını çizdik.” dedi.

İnşallah doğru karar verirler

Son yıllarda UEFA ile ilişkilerinin gayet iyi bir düzeyde gittiğini vurgulayan Beşiktaş Başkanı, “Böyle bir olaydan dolayı Beşiktaş’ın cezalandırılması iyi değil kötüyü ön plana çıkarır. İnşallah doğru karar veriler” diye konuştu.

 

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber