Fikret Orman'dan Domagoj Vida açıklaması - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Fikret Orman’dan Domagoj Vida açıklaması

Domagoj Vida

Beşiktaş Kulübü Başkan Fikret Orman, sezon başında takıma katılması için büyük uğraş verilen fakat transferi devre arasına kalan Domagoj Vida hakkında konuştu.

TRT Spor’da yayınlanan bir programda açıklamalarda bulunan Başkan Fikret Orman, yabancı oyuncu sayısının düşürülmesi ile ilgili yaptığı bir yorumda ‘Birçok oyuncu ile kontratlarımız var. 14 yabancı deniyor ama bizim şu anda kirada olan oyuncularımız var. Yine devre arasında gelecek yıllar için yaptığımız kontratlar var’ ifadelerini kullandı.

Domagoj Vida sorusuna cevap

Sunucunun ‘Devre arasındaki kontrat Domagoj Vida mı?” sorusuna Beşiktaş Başkanı, “Bilmiyorum. Onun devre arasında görürsünzü. Şu anda ligin başındayız. Bir dahaki sene sonu için çalışıyoruz. Gidip maçlar seyrediyoruz. Domagoj Vida, beğendiğimiz üst düzey bir oyuncu. Gelme ihtimali tabiî ki var. Kiev ile ekonomik olarak anlaşamadık. Biliyorsunuz UEFA ile yaptığımız anlaşma var. Ne kadar oyuncu satarsak o kadar oyuncu alabiliyoruz. Yabancı bir oyuncuyu satmadan yeni transfer Lens’i yazamıyorduk. Başkan şunu al bunu al diyorlar ama bütçeleri nereden karşılayacağız.” dedi. Geçtiğimiz sezon yeni bir kadro kurdukları için zorlandıklarını ifade eden Başkan Fikret Orman, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu sene biraz daha rahatız. Nokta oyuncular aldık. Porto ile oynadığımız maça bakın. Geçen yılın kadrosuna göre Marcelo gitmiş yerine Pepe gelmiş. Bu sene daha yukarı çıkacağımıza inanıyorum”

Başkan Orman, son günlerde Beşiktaş ile birçok transfer haberi çıktığını ve bundan rahatsızlık duyduğunu da ifade etti.

Anderson Talisca

Talisca’nın bonservisini almak istiyoruz

Beşiktaş’ta bu sene de kiralık olarak oynayan Anderson Talisca’nın bonservisini almak istediklerini dile getiren Başkan Fikret Orman, “Talisca Türkiye’den memnun bizde kendisinden memnunuz. Satın almak istiyoruz. Şartları ne onlara bakacağız. Bizim verebileceğimiz rakamlar var. Takım yaşımız biraz yükseldi. Gelecek yıllarda biraz strateji değiştireceğiz. Bonservis bedeli ödeyip genç oyuncular alıp onları satmak istiyoruz.” diye konşuştu.

Cenk Tosun

Cenk Tosun’a transfer teklifleri

Son günlerde Cenk Tosun için İngiltere’den transfer teklifleri geliyor şeklindeki haberler için Başkan Orman, “Her gün gazetelere bakıyorum. O buraya gidiyor, buna talep geldi şeklinde haberler var. Transfer dönemi değil. Transfer teklifi gelse açıklarız. Bu haberlerden cidden rahatsızlık duyuyoruz. Oyuncularımız manavdaki meyve değil ki. Cenk’e sezon başında teklif geldi. Onun da özgüveni çok arttı. Biz bir oyuncu takımdan ayrılırken her tarafın mutlu olarak ayrılmasını istiyoruz. Geldiğimde herkes kulüpten gitmek istiyordu şimdi bize gelmek istiyorlar”

Son üç senede 55 milyon Euro oyuncu satışı gerçekleştirdiklerini dile getiren Başkan Orman, önümüzdeki üç yıl içinde bu rakamı 100 milyon Euro’ya çıkartmak istediklerini vurguladı.

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber