Fikret Orman'dan Metin Albayrak açıklaması - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Fikret Orman’dan Metin Albayrak açıklaması

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Siyah-beyazlı kulüpte yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi.

Anadolu Beşiktaşlılar Derneği’nin iftar programına katılan Başkan Orman, siyah-beyazlı taraftarlarla bir araya gelerek geçen yıl ligde kazanılan şampiyonluğu kutladı.

Ankara’nın camia ve kendisi için çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Fikret Orman, “Bu kulüp bizim, kimseye ait değil. Bugün bu görevi yapıyoruz. Bir gün bizden sonrakilere teslim edeceğiz. Sizlerin yanına, Beşiktaş taraftarı olarak geri döneceğiz. Hep beraber başardık. Bu kadar dostumuza karşı Allah bizi mahcup etmedi. Arkamızda duranları mahcup etmemenin gururunu yaşıyoruz.” diye konuştu.

 

BASKET MAÇINDA ÇIKAN OLAYLARI ELEŞTİRDİ

Beşiktaş Sompo Japan-Fenerbahçe arasında oynanan Spor Toto Basketbol Süper Lig play-off final serisinin üçüncü maçında Akatlar Spor Kompleksi’nde yaşananları eleştirdi.

Göreve geldikten sonra ilk olarak, “Gururlan” sloganıyla çalışmaya başladıklarını, “Efendi Beşiktaş” ile devam ettiklerini vurgulayan Beşiktaş Başkanı, şunları söyledi:

“Çok önemli bu efendilik. Bir basketbol maçımız vardı. Herkes Beşiktaş’ı temsil ediyor. Biz yönetim kurulu olarak, genel kurul üyeleri, tüm derneklerimiz ve taraftarlarımız da Beşiktaş’ı temsil ediyor. Kazanacağımız maçı ne hale getirdiler. Efendiliğimizi unutmamamız gerektiği için bu sloganı koyduk. Beşiktaşlılık, efendilik, nezaket, zarafettir. Her seferinde bunun altını çizdik. Bu işleri buralara getirene kadar hep beraber büyük emek veriyoruz. Beşiktaş, 2-3 tane çocuğun kendini popüler etme savaşını vereceği yer değildir. Basketbolda aynen futboldaki gibi her koltukta kimin oturduğunu, ne için geldiğini hep beraber bileceğiz. Beşiktaş’a kimsenin zarar vermesine müsaade etmeyeceğiz. Kimseye, hiçbir taraftar grubuna izin vermedik. Beşiktaş’ın yüzünü kara çıkarmaya kimsenin hakkı yoktur. Bundan sonra da o hakkı kimseye vermeyeceğiz.”

ALBAYRAK İSTİFA ETTİ Mİ ?

Öte yandan Beşiktaş’ta Metin Albayrak’ın istifa edip etmediğine ilişkin ise Fikret Orman, şu değerlendirmeyi yaptı: “Yönetimler içerisinde bazen böyle çocukça işler oluyor, olmuyor değil. Ben camianın başkanı olarak bunları olgunlukla karşılamaya gayret ediyorum. Beşiktaş’ı yönetmek ciddi bir iştir. Biz de o ciddiyetle hareket etmeye çalışıyoruz. Yönetimler içerisinde bazen böyle çocukça işler oluyor, olmuyor değil. Ben bu camianın başkanı olarak bunları olgunlukla karşılamaya gayret ediyorum. Metin benim çocukluk arkadaşımdır, kardeşim kadar yakındır. Duyduğum kadarıyla, sebebini bilmediğim bir kırgınlığı olmuş. Çağırır, konuşur, tatlıya bağlamaya çalışırız. Biz camia bütünlüğünü sağlamaya çalışıyoruz. Şahsi olarak üzüldüğüm şeyler ama Beşiktaş ile duygularımı birbirine karıştırmam. Söylediğim gibi, Beşiktaş’ı yönetmek ciddi bir iştir. Arkadaşımızın gönlünü almaya çalışırız. Yine söylediğim gibi kardeşim kadar da yakındır. Çözeriz, çok problem olacağını zannetmiyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber