Fırat Günayer: Beşiktaş iki yıllık şampiyonluk kredisini tüketti - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Fırat Günayer: Beşiktaş iki yıllık şampiyonluk kredisini tüketti

Beşiktaş

TRT Spor İstanbul Müdürü ve Gaste24 yazarı Fırat Günayer, Beşiktaş’ın Trabzonspor’a deplasmanda 2-1 mağlup olduğu karşılaşmayı yorumladı.

Fırat Günayer’in Trabzonspor-Beşiktaş maçı yazısı

Günayer, dünkü maçla ilgili olarak özetle şunları yazdı: “Beşiktaş’ın simgesi kartaldır. Bu en büyük uçan yırtıcı, kKulübün DNA’sına işlemiş bir özellik gibidir. Bir maçta 10 gol atan da, Metin Ali Feyyaz’ı marşlara konu eden de Beşiktaş’tır. 100’üncü yılında da Mustafa Hoca’yla da hep hücum etmiştir Beşiktaş. Şenol Güneş de bu yüzden iyi gelmiştir Beşiktaş’a..

2 kere şampiyon olurken de, Şampiyonlar Ligi grubundan namağlup çıkarken, siyah beyaz forma hep gol peşindedir. İşte bu yüzden tedbirli oyun hiç yaramamıştır Beşiktaş’a.

6 kez üst üste kazanıp, şampiyonluk maçına Necip Uysal’la çıkmak çözüm olmaz hiçbir zaman. Süre aldığı 513 dakikaya ( 6 maç süresinden az) 4 gol, 2 asist yapan Kagawa’yı kulübeye mahkum etmek de çare olmaz siyahla beyaza.

Oyuna rakibe verirse, geriye çekilirse, çeviremez o maçı Beşiktaş.

Trabzonspor maçı işte tam da bu hikayenin özeti gibiydi. Teslimiyetçi bir oyun, hücum edemeyen bir takım, kaçınılmaz mağlubiyet. Artık yeni bir dönem başlıyor Beşiktaş adına. Siyah beyazlı yönetim yeni hocasını seçecek. Ancak şunu unutmamak lazım. Büyük kulüplerde her şampiyonluğun kredisi 1 sezondur. Beşiktaş üst üste 2 şampiyonluğun kredisini bu akşam itibariyle tüketti. Bundan sonraki başarısızlığın sonucunu, ne kongre ne de seçim engelleyebilir.”

 

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber