Flaş! Ahmet Nur Çebi transferi açıkladı! - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Flaş! Ahmet Nur Çebi transferi açıkladı!

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Aspor’a verdiği özel röportajda kulübün transfer girişimlerindeki son durumunu değerlendirdi.

Geçen sezonu şampiyon tamamlayarak üç yıldızı taktıklarını ifade eden Ahmet Nur Çebi, teknik direktör Şenol Güneş’in doğrultusunda girişimlerin sürdüğünü ve sezon başlamadan transferi noktalamak istediklerini ifade etti.

DEMBA BA’NIN SAKATLIĞI TRANSEFERİ ENGELLİYOR

Devre arasında Çin’den tekrar Beşiktaş’a kiralanan Demba Ba’nın takıma dahil edilip edilmeyeceği ile ilgili olarak Ahmet Nur Çebi, Demba Ba’nın sakatlığının olduğunu ve kulübü ile ilgili sorunları çözmesi halinde golcü futbolcuyu kadroda tutabileceklerini söyledi. Çebi, Demba Ba’nın sakatlığının şu anlık transferde büyük sorun oluşturduğunu vurgulayarak, “Ameliyat olma durum var. Onun ne kadar süreceğini bilmiyoruz Açıkçası bir yandan da raporlarını bekliyoruz. Sakatlığı öyle 4-5 ay gibi sürecek gözükmüyor. Birkaç ay sürecek gibi. Zaten beklenildiğinden fazla sürerse bu transfer olmaz. Ama birkaç ayı kabullenmek lazım. Demba Ba’yı hocamız da camiamız da seviyor. Sakatlık durumu belirleyen etkenlerden birisi olacak. Yine kulübü ile olan sorunları da çözerse kadroya dahil edebiliriz.” dedi.

YUSUF YAZICI’YI BEDAVA VERİRLERSE TABİKİ ALIRIZ

Beşiktaş İkinci Başkanı Trabzonspor’un genç yıldızı Yusuf Yazıcı’yı transfer etmek istedikleri iddialar hakkında ise şu değerlendirmeyi yaptı: “Yusuf gibi bir genç yeteneği herkes ister. Bedavaya verirlerse hemen alırım. Tabiki burada hocamızın görüşü de çok önemlidir.”

ABOUBAKAR KALACAK MI ?

Geçtiğimiz sezon Porto’dan kiralan ve takımda kalması yönünde rapor verilen Vincent Aboubakar konusunda girişimlerin sürdüğünü ifade eden Ahmet Nur Çebi, “Porto kulübü, bizden daha fazla veren bir kulüp bulur ve golcü oyuncuyu ikna ederse Aboubakar o kulübe transfer olabilir. Ancak şöyle bir durumda var. Golcü oyuncu her açıklamasında Türkiye’de mutlu olduğunu açıklıyor. Bu transfer sürecinin biraz bekleyip göreceğiz” diye konuştu.

MARCELO GİDİP YERİNE VİDA MI GELECEK

Yeni sezon öncesinde Fransız Kulübü’nün transfer listesinde yer alan Marcelo hakkında da konuşan Çebi, “Biz zaten bu transfer teklifi geldiği zaman Lyon’dan 10 milyon Euro istedik. Aşağı bir rakama masaya oturmayacağımızı onlara ifade ettik. Oyuncu takımda mutlu olduğunu ifade ediyor. Eğer başkanımızın da dediği gibi oyuncu gitmek isterse tabiî ki değerlendirilecek bir teklif yapıldı.” dedi.

Marcelo’nun takımdan ayrılması ihtimaline karşı transfer listesinde yer alan Dinamo Kievli Domagoj Vida’nın gündemlerinde bulunduğunu kaydeden Ahmet Nur Çebi, “Şu anlık olay Marcelo’nun durumuna bağlı gibi. Marcelo takımdan gitmezse bir sol stoper, giderse de bir stoper daha alacağız. Biz şu anda bir tane sol stoper istiyoruz ve en iyisi almaya çalışıyoruz. Vida’da hocamızın beğendiği isimler arasında. O olur veya olmazsa başka ismi alabiliriz.” diye konuştu.

MEHMET EKİCİ İÇİN BİRŞEY YAPMADIK

Geçen yıl devre arasında Trabzonsporlu Mehmet Ekici’nin transferi konusunda Fenerbahçe ve Trabzonspor ile karşı karşıya geldiklerini hatırlatan Ahmet Nur Çebi, “Biz Mehmet’in Fenerbahçe’ye gitmesini engelleyecek hiçbir olayın içine girmedik. Ama nedense futbol kamuoyunda böyle bir algı oluştu. Nedense böyle bir algıya kapıldılarsa varsın düşünsünler. Biz başka takımlarla uğraşmıyoruz. Kendi işimize bakmak zorundayız.”

Beşiktaş İkinci Başkanı, geçen sezonu İngiltere’de tamamlayan Gökhan Töre için kendilerine hiçbir resmi teklifin bulunmadığını ve Gökhan’dan bu sezon en iyi şekilde verim almak istediklerini kaydetti.

Ahmet Nur Çebi, Fenerbahçe’nin Euroleague şampiyonluğunu ise kıskandığını sözlerine ekledi.

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber