Gökhan İnler Başakşehir'de - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Gökhan İnler Başakşehir’de

Bu sezon öncesi Beşiktaş’la olan sözleşmesini fesheden tecrübeli futbolcu Gökhan İnler Başakşehir ile 3 yıllık anlaşmaya vardı.

Beşiktaş, geçtiğimiz sezonun başında Leicester City’den bonservis ödemeden Gökhan İnler’i kadrosuna katmıştı. 2016-17 sezonunda siyah beyazlılarda istediği şansı bulamayan Türk asıllı İsviçreli futbolcu, geçtiğimiz günlerde Beşiktaş’la anlaşarak yollarını ayırdı.

Gökhan İnler’den duygusal veda mesajı

Daha fazla forma şansı bulabileceği bir kulübe gitmek isteyen Gökhan’ın, yeni takımı belli oldu. Tecrübeli futbolcunun Başakşehir ile 3 yıllık anlaşma sağladığı ortaya çıktı.

Beşiktaş’la olan sözleşmesini karşılıklı anlaşarak fesheden İnler, sosyal medya hesabından siyah beyazlı takımın taraftarlarına duygusal bir mesaj göndermişti.
“Bir insanın çocukluk hayalinin gerçekleşmesinin ne anlama geldiğini tahmin edersiniz. Beşiktaş’a veda ederken bu mutluluğa erişmiş olmanın sevincini yaşıyor ve bir yandan da dilediklerimi elimde olmayan sebeplerden dolayı gerçekleştirememiş olmanın hüznüyle ayrılıyorum. Çok mücadele verdim formayı giymek, takımın değişmez parçası olmak için ama hayat işte… Bazen her şey sizin elinizde olmuyor. Bir yıllık süre zarfında bana büyük destek veren ve transferim için büyük çaba sarf eden başta Sayın Başkanım Fikret Orman olmak üzere, teknik direktörümüz Şenol Güneş’e, takım arkadaşlarıma, kulüp çalışanlarına ve Beşiktaş’ın asil taraftarlarına çok teşekkür ederim.”

Beşiktaş sevgisini hep içinde taşıyacağını vurgulayan Türk asıllı İsviçreli futbolcu, “Şimdi bir süreliğine ayrılık vakti. Beşiktaş sevgisi sonsuza dek kalbimde kalacak ama gideceğim yeni kulübümde de aidiyet duygusunu sonuna kadar hissederek, yıllardır yaptığım gibi profesyonel bir şekilde başarı için mücadelemi yürekten ortaya koyacağım. Unutmayın Beşiktaş’ın asil taraftarlar, sevenlerin yolu elbet bir gün yine kesişir.” ifadelerini kullandı.

Gökhan İnler için Güneş’ten rapor alındı

Öte yandan yıldız oyuncunun takımdan ayrılma isteği sonrasında Siyah-beyazlı yöneticiler teknik direktör Şenol Güneş ile bir durum değerlendirmesi yaptı. Şenol Güneş’in yöneticilere “Gökhan’ı fazla 11’de düşünmüyorum. Atiba, Oğuzhan, Tolgay iyi durumdalar” şeklinde bir rapor verince Gökhan İnler ile Beşiktaş’ın yolları ayrıldı.

Galatasaray ve Fenerbahçe’ye gitmeyeceğinin sözünü verdi

Gökhan İnler’in yöneticilerle yaptığı görüşmede Siyah-beyazlı takımın rakipleri konumundaki Galatasaray ve Fenerbahçe’ye gitmeyeceği konusunda söz verdiği belirtildi. Yıldız oyuncu için Türkiye’den Trabzonspor ve Medipol Başakşehir’in ilgisinin olduğu biliniyor.

 

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber