İbrahim Üzülmez: Şenol Güneş’ten sonra en doğru isim Abdullah Avcı'ydı - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

İbrahim Üzülmez: Şenol Güneş’ten sonra en doğru isim Abdullah Avcı’ydı

Abdullah Avcı Fikret Orman

Beşiktaş’ın eski futbolcularından İbrahim Üzülmez, yönetimin Şenol Güneş sonrasında göreve getirdiği Abdullah Avcı hamlesini değerlendirdi. Son iki yıldır önce Çaykur Rizsespor’u geçen sezonda Gençlerbirliği’ni Süper Lig’e taşıyan genç teknik adam, Beşiktaş’ın gündemi hakkında Fanatik’e açıklamalarda bulundu

Abdullah Avcı, kaçırdığı şampiyonlukları Beşiktaş’ta yakalar

Avcı’nın bugüne kadar hep doğru işler yaptığını kaydeden İbrahim Üzülmez, “Başakşehir’de sıfırdan inşaa ettiği bir sistemle asırlık kulüplerle yarıştı. Bu dışarıdan kolay görünebilir ama hiç öyle değildir. Kurduğu sistem ve oyunla çok başarılı grafik çizdi. Evet, finallerin sonunu getiremedi belki ama ne kadar iyi bir hoca olduğunu herkese gösterdi. Şenol Güneş’ten sonra takımın başına getirilebilecek en doğru isimdi. Bu konuda yapılan tercihten ötürü yönetimi kutlamak gerek. En doğru adımı attılar” dedi.

Avcı’nın Başakşehir’de son haftalarda kaybettiği şampiyonluklara da değinen İbrahim Üzülmez, Beşiktaş’ın yeni teknik direktörünün burada şampiyonluklar yaşayabileceğini de vurgulayarak, “Eğer maddi sıkıntı yaşanmazsa Abdullah Avcı, Başakşehir’de kaçırdığı şampiyonluklara Beşiktaş’ta ulaşabilir. Ancak dediğim gibi maddi sıkıntı problemi yaşamaması gerekiyor. Beşiktaş en zor dönemlerinde bile ayağa kalkmasını bilmiştir. Taraftarıyla bunu yine başaracaktır”

 Baskı iddialarına katılmıyorum

Futbol kamuoyunda konuşulan ‘Abdullah Avcı, Başakşehir’deki gibi rahat olamaz. Beşiktaş’ta baskı yaşar’ şeklindeki yorumlara ise İbrahim Üzülmez, “Avcı için baskı karşısında sıkıntı yaşayacağına dair yorumlar var. Ben buna katılmıyorum. Elbette büyük takım hocalığı kolay değil. Ancak baskıyı doğru ve lehine kullanabilirseniz başarı sizin için daha da kolay hale gelebilir. Bunun cevabını da Abdullah hoca verecek. Başakşehir’deki sistemini Beşiktaş’a da monte edebilirse taraftar onu fazlasıyla sahiplenir ve alkışlar. Büyük takımlarda duruş önemlidir. Dönem dönem kötü sonuçlarda da arkasında durulmalı.” 

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber