İbrahim Üzülmez'den Flaş Beşiktaş Açıklaması - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

İbrahim Üzülmez’den Flaş Beşiktaş Açıklaması

Beşiktaş’ın unutulmaz futbolcularından İbrahim Üzülmez, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş’ın formasını 11 sene giyen ve taraftarların büyük sevgisini kazanan İbrahim Üzülmez’den sürpriz bir itiraf geldi. İbrahim Üzülmez Four Four Two’ya çok özel açıklamalarda bulundu.

Süper Lig’de son olarak Gaziantepspor’da teknik direktörlük yapan İbrahim Üzülmez, Beşiktaş formasını 11 sene giyen ve taraftarların büyük sevgisini kazanan İbrahim Üzülmez’den sürpriz bir itiraf geldi. Son olarak Gaziantepspor’da teknik direktörlük yapan Üzülmez, Galatasaray ve Fenerbahçe’den gelecek teklifleri değerlendirebileceğini söyledi.

Four Four Two’ya konuşan genç teknik adamın “Galatasaray veya Fenerbahçe’den teknik direktörlük teklifi alırsanız kabul eder misiniz” sorusuna verdiği cevap şöyle;

“Profesyonel düşünmek zorundayım”

“Tabii ki kabul ederim. Ben Beşiktaşlıyım. Beşiktaş’ı seviyorum ama bu başka bir şey. Başka bir takımdan teklif gelirse de giderim, seve seve çalıştırırım. Gönlümse her zaman Beşiktaş’ta olmaktan yana ama profesyonel düşünmek zorundayım.”

“Beşiktaş taraftarının önüne teknik direktör olarak çıkacağım”

İbrahim Üzülmez, futbolu bir anda bırakmak zorunda kalmasıyla ilgili ise, Bir yıl daha oynamak istiyordum. Jübileyle ilgili bir talebim olmadı. Benim 11 yıl Beşiktaş’a hizmet etmiş olmam jübileden daha önemlidir. Beşiktaş taraftarının önüne jübileyle çıkamadım ama teknik direktör olarak çıkacağım” şeklinde konuştu.

 

Beşiktaş’ın eski futbolcusu Sergen Yalçın, beİN SPORTS’a önemli açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş’ın unutulmaz futbolcularından Sergen Yalçın, beİN SPORTS’a önemli açıklamalarda bulundu. Yalçın, Kayserispor’daki görevinden neden ayrıldığı konusuna da açıklık getirdi.

Sergen Yalçın şunları söyledi:

“Bana Kayserispor’dan önce de teklif geldi ancak kabul etmedim. Teknik direktörlük zor iş, futbolculuk daha kolay. Yönetici pozisyonuna geldiğin zaman bir çok sorumluluğun altına giriyorsun. Biz göreve başladığımız her kulüpte, hep küme düşme hattında, dibe vurmuş takımları aldık. İlk hocalıklar böyle yerlerde zor oluyor. Çok stresli ortamlar var. O takımı alıp yukarı çıkarmak zorundasınız. Aslında gittiğimiz her takımda bunu becerdik. Ben 6-7 yıllık hoca olsam daha iyi olur ama krizi yönetebiliyorum yine de. Gittiğimiz yerlerdeki başarı kriteri hep kümede kalmak oldu. Artık böyle takımlarda çalışmak istemiyorum.

‘Welliton ve Lawal dedim, Douglao’yu kadro dışı bıraktılar’

Sezon başı başlayıp, kendi istediğim oyuncuları almak, belli bir sistem belirlemek ve bunu takıma oturtmak istiyorum. Ve başarı kriterini buna göre görmek istiyoruz. Sivasspor’da, Kayserispor’da kimse bizi ‘Görevi bırakın2 demedi bize. Biz kendimiz bıraktık. Yönetimsel bazda bazı sorunlar yaşadık. Douglao ile açıklama yapmışlar. ‘Hocanın raporu doğrultusunda futbolcu kadro dışı bırakıldı’ diye. Ben böyle bir rapor vermedim. Wellinton ve Lawal’ın kadro dışı bırakılmasını istedim, bırakmadılar. Bu oyuncular toplantıya katılmıyorlar. Takımın ahengini bozuyorlardı. Verdiğimiz rapordaki adamları değil başkasını kadro dışı bıraktılar. Böyle şeyler nedeniyle görevi bırakma kararı almıştım. Ben seyirci ‘İstifa’ derse zaten görevimi bırakırım. Ben çalıştığım yerde sevilip mutlu olmak isterim.”

“Hep küme düşme hattındaki takımları çalıştırdım. Böyle takımlarda baskı hissediyorsunuz. Aslında kriz yönetiminde de başarılı oldum ama artık bu takımlarda çalışmak istemiyorum. Kulübede rahat bir maç izleyemedik.”

“Seyirci istifa diye bağırırsa bırakırım. Çalıştığım yerde mutlu olmak isterim. Benim maddiyata ihtiyacım yok. Gittiğimiz bütün takımları kurtardık. Kayserispor’da büyük payımız var”

‘En başarılı Türk hocalar…’

“Mustafa Denizli ve Fatih Terim, Türkiye’nin en iyi hocalarıdır. Genel olarak bakıldığında Lucescu gerçekten çok iyiydi.”

‘Türkiye’de tek yıldız Talisca’

“Cengiz Ünder’den yıldız futbolcu olmuş. Hagi yıldız futbolcudur, Alex’dir, Messi’dir, Ronaldo’dur. Iniesta yıldız değildir mesela. Türkiye’deki tek yıldız futbolcu Talisca’dır. Türkiye’deki diğer futbolculardan oyunsal anlamda çok önde ama daha fazla gözükmesi lazım. Beşiktaş’ı Lyon eşleşmesini deplasmanda bitirebilirdi ama olmadı.”

Kayseri’nin golüne neden sevinmedi?

“Kayserispor’un Beşiktaş’a attığı golde sevinmememin nedeni sadece saygıdır. Şenol Güneş de Trabzonspor’a sevinmedi. Futbol sahada oynana bir durum, önemli olan kendi karakterimizi kaybetmemek.”

Beşiktaş’a övgü

“Vodafone Arena’da inanılmaz bir seyirci baskısı ve karşısında çok güçlü bir takım. Beşiktaş’ta sağdan, soldan, ortadan geliyorlar. Hangisine önlem alacaksın. Beşiktaş’a Vodafone Arena’da direnmek çok zor.”

“Türkiye’de gidişatı ve planlarımı düzgün olan iki kulüp var: Beşiktaş ve Medipol Başakşehir. Özellikle Başakşehir her sene üstüne koyarak gidiyor.”

“Transferde hatalar yapılıyor. Kariyerinin sonuna gelmiş oyuncuları Türkiye’ye getirmek yanlış. Mesela oyuncudan yapamayacağı şeyleri beklemek de yanlış. Oynayanlardan daha yetenekliyim ama benden istenileni bazen yapamayabilirim.”

“Teknik direktör oyuncuyu kıskanır. Ben de kıskandım. Kıskanıldığım da oldu. Benim çalıştığım takımlarda benden büyük oyuncu yok. Ama iyi oyuncudan iyi teknik direktör olacak diye bir şey yok. İkisi alakasız.”

Tudor yorumu

“Teknik direktörün futbolcuyu oynatmaması egoyla alakalıdır. Bana maç kazandıracak oyuncuyu ben neden oynatmayayım? Igor Tudor Galatasaray gibi bir fırsat bulmuş, bunu sonuna kadar kullanacaktır.”

 

 

Beşiktaş başkanı Fikret Orman, hafta sonu oynanan Fenerbahçe derbisi sonrası açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş – Fenerbahçe derbisi sonrası ilk konuşan başkan Fikret Orman, Fenerbahçe’ye ve kaptan Volkan Demirel ile ilgili çok çarpıcı ifadeler kullandı. Beşiktaş başkanı Fikret Orman, Beşiktaş – Fenerbahçe derbisi sonrası gündemi sallayacak açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz hafta sonunda oynan derbide kaleci Volkan Demirel’e yaptığı el hareketi yüzünden PFDK’ya sevk edilen Talisca ile ilgili Fikret Orman sert açıklamalarda bulundu.

Fikret Orman’ın açıklamaları şöyle;

Derbide çok beğenilen bir futbol ortaya koyduk. Kaybettiğimiz bir şey yok. Biz 2 puan öndeyiz. 4 maçımız var. Başakşehir’in 1 beraberliğinde bile 1 yenilgi hakkımız olacak. Taraftarıma sesleniyorum. Bu sene de şampiyon olacağız. Savunmamızı yaptık (Talisca konusunda) Büyük ceza beklemiyorum. Savunma yaptık. Talisca için çok fazla ceza beklemiyorum çünkü inanılmaz derecede bir tahrik var. Teknik heyetimiz tarafından futbolcularımız derbi öncesinde ikaz edildi. Talisca’ya zaten biz ceza vereceğiz. Sen oyuncuya ana avrat küfredeceksin, iteceksin, sonra akıcı görüntü yok diye disipline sevk edilmeyeceksin. O zaman ben de oyuncularıma ‘Hakem arkasını döndüğünde ana avrat küfredin, cezası yok’ mu diyeyim? Bu mudur? Rakip bu zihniyetle gelmiş. Başakşehir’in lehine sonuç aldık falan. Talisca tahrik edildi ama hareketi doğru değil, ceza vereceğiz.

 

PFDK bugünkü toplantıda, “hakaret” gerekçesiyle sevki yapılan ve 2 ila 5 maç ceza alması gündeme gelen Talisca’nın durumunu karara bağlayacak. Duruşmalı oturum talebinde bulunan Başkan Orman, Brezilyalı yıldızı bizzat savunacak.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Anderson Talisca’nın savunmasını bizzat yapmaya hazırlanıyor. PFDK, TFF Hukuk Müşavirliği tarafından Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde Volkan Demirel’e yönelik orta parmak hareketi nedeniyle önceki gün tedbirli olarak sevki yapılan Talisca’nın durumunu bugün karara bağlayacak. TFF Hukuk Müşavirliği maçtaki görüntüleri inceledikten sonra Talisca’yı, “hakaret” gerekçesiyle PFDK’ya sevk etmişti.

İki ila beş maç arasında ceza alması gündeme gelen yıldız futbolcunun PFDK’ya sevk edilmesinden hemen sonra harekete geçen Başkan Fikret Orman, “duruşmalı oturum” için başvuruda bulunmuştu. Talisca’nın savunmasını bizzat üstlenmek isteyen Başkan Orman’ın toplantıya katılarak PFDK üyelerine derbide yaşananlarla ilgili geniş bir bilgilendirme yapacağı aktarıldı.

Fikret Orman’ın toplantıda Anderson Talisca’nın hareketi öncesi Fenerbahçe kaptanı Volkan Demirel tarafından tahrik edildiğini görüntüler eşliğinde anlatacağı ve Medipol Başakşehirli Volkan Babacan’a, Rize’deki olayların ardından sadece 1 maç ceza verilmesini de emsal olarak göstereceği kaydedildi.

PFDK toplantıda Talisca’ya 2 maç veya üzerinde bir fatura çıkarırsa siyah-beyazlılar bu kez Tahkim Kurulu’na başvuracak. Tahkim Kurulu’nun yarın yapacağı toplantıda Brezilyalı oyuncuyla ilgili yeni bir savunma daha sunulacak.

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber