Marcelo Guedes transferinde aradaki fark azaldı - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Marcelo Guedes transferinde aradaki fark azaldı

Marcelo Guedes

Lyon ile Beşiktaş arasında devam eden Marcelo Guedes transfer pazarlığındaki fark iyice azaldı. Sezon sona ermesiyle beraber başlayan pazarlıkta taraflar şu ana kadar bir mesafe kaydedememişti. Taraflar son kez yaptıkları görüşmede ise bonservis bedeli farkı iyice kapandı. Lyon’un ‘5 milyon Euro +2 milyon Euro bonuslar’ şeklindeki ilk teklifine Beşiktaş ’10 milyon Euro’dan aşağıya oturmayız’ diye cevap vermişti. Sonrasında yapılan görüşmelerde Lyon bonservis bedelini 7 milyon Euro’ya çıkarırken Beşiktaş’ta 10 milyon Euro’dan 9 milyon Euro’ya düştü. Aradaki iki milyon Euro’luk fark kapandığı takdirde bu transfer gerçekleşebilecek.

Fikret Orman, Marcelo Guedes pazarlığına dahil oldu

Öte yandan başından beri pazarlıkları transfer komitesi yürütürken son pazarlıklara başkan Fikret Orman da dahil oldu. Başkan Orman’ın yöneticileri ile yaptığı görüşmede “Marcelo’yu satacağız diye bir kural yok. İstediğimiz teklif gelmezse kadromuzda tutarız. Bu oyuncu giderse zaten yerine bir stoper almak zorundayız. Bu nedenle istediğimiz fiyat olursa transfere izin verebiliriz.” görüşü ağırlık kazandı.

Lyon teknik direktöründen Marcelo açıklaması

Öte yandan Marcelo Guedes transferi konusunda Lyon cephesinden de açıklama geldi. Kenny Tete’nin imza töreninde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Lyon Teknik Direktör Bruno Geniso, Marcelo hakkında şunları ifade etti: “Stoper alacağız ama acele etmek istemiyoruz. Hala daha zamanımız var. Marcelo Guedes için henüz net bir şey yok ama kendisi aradığım bir oyuncu.”

Şenol Güneş’ten Guedes’in transfer pazarlığı için ilginç benzetme

Bu arada Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş de bugün düzenlediği basın toplantısında Marcelo Guedes’in transfer sürecinin kamuoyunda uzatılmasına tepki göstermişti. Marcelo ile ilgili açıklamasında ilginç ifadeler kullanan Güneş, “Biri tezgah mı hazırlıyor anlamadım. Aklım almayan şey. Lyon, Marcelo’yu istiyor mu? İstiyor. Biz de vermek istiyor muyuz? Bir rakam istiyoruz, kapandı. Koyun satmıyoruz, koyun almıyoruz. Uzatılması hiç doğru değil.” diye konuştu. Marcelo’nun Beşiktaş’ta mutlu olduğunu belirten Güneş, “Bu işin arkasında biri mi var, bizi karıştırmak mı istiyorlar? Çok istiyorsa ver. İhtiyacın varsa al. Aynı şey Oğuzhan’da da geçerli. İçime sinmiyor. Dışarıdan kaynaklanan bir şey var. Bana mantıklı gelmiyor. Bir süre sonra aklıselim düşünceyi kaybedersiniz. Marcelo, Oğuzhan da satılsa doğru olmaz.” dedi.

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber