Metin Albayrak’tan Dietmar Beiersdorfer açıklaması - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Metin Albayrak’tan Dietmar Beiersdorfer açıklaması

Dietmar Beiersdorfer

Beşiktaş Kulübü Altyapıdan sorumlu yönetim kurulu üyesi Metin Albayrak, Siyah-beyazlı kulübün alt yapısına Dietmar Beiersdorfer’in getirileceği yönündeki haberlerle ilgili açıklama yaptı. Almanya’nin en yüksek trajlı gazetesi Bild, Besiktaş’ın Alman menajer Diet­mar Bei­ers­dor­fer’i altyapı koordinatörlüğüne getirmek istediğini öne sürmüştü. Gazete haberinde yaklaşık 15 ay önce Bundesliga’nın köklü kulüplerinden Hamburg’daki yönetim kurulu başkanlığı görevine son verilen 54 yaşındaki spor adamının eşinin Türk olması nedeniyle Türkiye’de çalışmaya sıcak baktığı hatta Beiersdorfer’in geçtiğimiz günlerde İstanbul’a giderek Beşiktaşlı yöneticilerle bir ön görüşme yaptığı aktarmıştı.

Metin Albayrak: Bild’in haberi doğru değil

Bu gelişmeler üzerine basın sözcüsü Albayrak, “Bild’in haberi doğru değil. Birçok isimle görüşme yaptık. yapıyoruz ama bu Biersdorfer değil” dedi.

Dietmar Beiersdorfer kimdir ?

Hamburg, Werder Bremen, Köln ve Reggiana gibi kulüplerde stoper olarak oynadıktan sonra aktif futbolculuk kariyerini 1997 yılında noktalayan Dietmer Beiersdorfer, sportif direktör olarak ilk deneyimini 2002 yılından itibaren Hamburg’da yaşadı. 7 yıllık görev süresi boyunca düşük bütçeyle genç yetenekleri takıma kazandırmayı bilen Beiersdorfer’in, ucuza alıp maliyetinin çok üstünde sattığı yıldızlar arasında Van der Vaart, Kompany, Jerome Boateng, Van Buyten ve De Jong ilk akla gelenler. Daha sonraki yıllarda RB Salzburg, RB Leipzig ve Zenit gibi takımlarda sportif direktörlük yapan Alman futbol adamı, 2014 yazında Hamburg’un yönetim kurulu başkanlığına getirilmişti.

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber