Murat Özbostan: Beşiktaş’ın teknik direktörü Mircea Lucescu olur - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Murat Özbostan: Beşiktaş’ın teknik direktörü Mircea Lucescu olur

Tayfur Havutçu Mircea Lucescu

Beşiktaş’ta Şenol Güneş’ten sonra takımın başına kimin geleceği merakla beklenirken Mircea Lucescu gündemdeki yerini koruyor. Başkan Fikret Orman, hafta içinde Lucescu’nun gündemlerinde yer alan bir teknik adam olduğunu ifade etmişti.

Mircea Lucescu, Beşiktaş’ın başına gelecek mi ?

Sabah gazetesi yazarlarından Murat Özbostan, bugünkü köşesinde Fikret Orman’ın fazla macera aramadan Lucescu’yu takımın başına getireceğini ifade ederek özetle şunları yazdı: “Beşiktaş’ta Abdullah Avcı ve Okan Buruk ismi de gündeme geldi. Eğer yabancı bir teknik adam olacaksa, Lucescu iyi bir seçim. A’dan Z’ye lig ve Türkiye ile ilgili her detaya sahip bir teknik adam. Başka bir yabancı hoca boş bir macera olur. Belli ki Sayın Fikret Orman da Lucescu’yu ciddi ciddi istiyor. Tabi burada 12 Mayıs’ta bir kongre olduğunu da unutmayalım. Fikret Orman yeniden başkanlığa seçilirse, Lucescu %51 Beşiktaş’ın teknik direktörü olur diye düşünüyorum.

Eğer Rumen teknik adam Beşiktaş’ın başına geçerse bu iki yıllık bir plan olur. Beşiktaş aynı zamanda Guti’yi de kaybetmek istemiyor. Guti’ye İspanya’dan gelirken takımın başına geçeceğine dair bir söz verilmiş. Zaten Beşiktaş yönetimi bu sözü şu anda tutamadığı için de sıkıntı. 12 Mayıs sonrası yeni başkanın transferden çok satacağı oyunculara yoğunlaşacağı bir gerçek. Beşiktaş’ın bu nedenle Şampiyonlar Ligi hedefi de büyük önem taşıyor. Bir bilgi verelim Beşiktaş bu yıl Şampiyonlar Ligi’nden uzak kalınca, bir önceki yıla göre %23 gelir kaybı yaşadı. Tekrar hoca meselesine dönersek (Lucescu) yukarıda sıraladığımız konulara da sorun yaratmayacak bir teknik adamdır. Çünkü artık paradan çok prestij peşinde, Türkiye’de gururunun kırıldığını söylüyor. Bu nedenle ülkemizden hâlâ ayrılmadı ve Beşiktaş’ın maçlarını boşuna izlemiyor!”

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber