Olcay Şahan'ın Beşiktaş’tan Trabzonspor'a transferinin perde arkası - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Olcay Şahan’ın Beşiktaş’tan Trabzonspor’a transferinin perde arkası

Beşiktaş Olcay Şahan

2016-2017 sezonunun devre arasında Beşiktaş’tan 200 bin Euro gibi bir çok düşük bir bedelle Trabzonspor’un yolunu tutan Olcay Şahan transferinin perde arkası aralandı. O günlerde bu transfer futbol kamuoyunun bir numaralı gündem maddesi olmuştu.

Mehmet Ekici, Fenerbahçe’ye gitti

Habrturk’te yer alan habere ve belgeye göre Siyah-beyazlılar’dan Olcay Şahan’ın Trabzonspor’a sadece 200 bin Euro’ya gerçekleşen transferi sırasında imzalanan bu sözleşmede cezai hükme de yer verilirken, “Trabzonspor, Mehmet Ekici’nin 01.06.2017 tarihi öncesinde Beşiktaş dışında başka bir kulübe gitmesi halinde Beşiktaş’a cezai şart olarak 1 milyon 500 bin Euro ceza ödeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder” maddesi koyuldu. Fenerbahçe o süreçte 2 milyon Euro bonservis bedelini gözden çıkartmasına karşın, Trabzonspor yönetimi olumsuz yanıt vermişti. Ekici, Fenerbahçe’ye gitmekte ısrar edince Trabzonspor tarafından kadro dışı bırakılmıştı.

İşte iki taraf arasında yapılan anlaşmanın belgesi

Haberturk gazetesinde yer alan anlaşmanın belgesinde şu ifadeler yer alıyor :

Beşiktaş Mehmet Ekici’ye karşılık Olcay Şahan’ı vermişti

O günlerde Beşiktaş ile Trabzonspor Kulübü arasında yapılan görüşmelerde Bordo-mavili kulüp, Olcay’ı transfer ederken Mehmet Ekici’yi Beşiktaş’a verecekti. Oyuncunun Beşiktaş’a gelmek istememesi nedeniyle bu transfer gerçekleşmedi.

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber