Porto teknik direktöründen Vincent Aboubakar açıklaması - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Porto teknik direktöründen Vincent Aboubakar açıklaması

Vincent Aboubakar

Beşiktaş’ta geçen sezon kiralık olarak forma giyen ve bu sezonda kadroda tutulması planlanmasına rağmen yapılan görüşmelerden olumlu sonuç alınamayan Vincent Aboubakar hakkında Porto teknik direktöründen açıklama geldi.

Beşiktaş ile anlaşma sağlanamadıktan sonra eski kulübü ile çalışmalarına devam eden Kamerunlu futbolcu, Chivas ile oynanan hazırlık maçında yine gol atarak formda olduğunu gösterdi.

Porto’nun hocası: Onun potansiyelini biliyorum

Porto’nun yeni teknik direktörü Sergio Conceiçao, Kamerunlu futbolcunun çalışmasından memnun olduğunu vurgulayarak,”Aboubakar iyi niyetli ve gayretli çalışıyor. Onun potansiyelini biliyorum ve bunu daha da fazla ortaya koymasını istiyorum. Kararım bu yönde.” dedi.

Fikret Orman: Vincent Aboubakar birinci tercihimiz değil

Öte yandan geçtiğimiz hafta Çin’de bir basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Fikret Orman, bir gazetecinin ‘Beşiktaş’da Aboubakar defteri kapandı mı? sorusuna şu cevabı vermişti: “Aboubakar alternatif bir isim olarak masamızda. Önceden olduğu gibi birinci tercimiz değil. Transfer sezonun bitmesine 50 gün kadar bir süremiz var. Kulübün şartlarına göre hareket edeceğiz. Transfer yapmak çok kolay ama şartlarımıza uygun oyuncu bakıyoruz. Bu süreç içinde tabiî ki zaman zaman tenkit edileceğiz. Ancak biz duruşumuzu bozmayacağız. Bir yıl sonra sözleşmesi bitecek oyuncu için Porto’nun istediği parayı veremeyiz.”

Beşiktaş beklemeye başladı

Öte yandan Beşiktaş yönetimi de Vincent Aboubakar için yaptığı teklifin ardından beklemeye başlarken golcü arayışlarını da tüm hızıyla sürdürüyor. Siyah-beyazlı yönetim, bekleme süresi içinde verdiği teklif kabul edilirse Kamerunlu golcüyü tekrar takıma kazandırmak için girişimlere başlayacak.

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber