Şafak Mahmutyazıcıoğlu, UEFA görüşmesini anlattı - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Şafak Mahmutyazıcıoğlu, UEFA görüşmesini anlattı

stoper transferi

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Av.Şafak Mahmutyazıcıoğlu, UEFA ile bugün yaptıkları görüşmenin perde arkasını www.besiktashaberleri.com üzerinden tüm camiaya anlattı.

UEFA Avrupa Ligi’nde Lyon ile deplasmanda oynanan maçta taraftarların sahaya girmesi sonucu mücadele yaklaşık 30 dakika geç başlamşıttı. Maçtan sonra UEFA Lyon Kulübü ile birlikte Beşiktaş Kulübü’ne de ceza vermişti.

UEFA’dan yapılan yazılı açıklamada ceza gerekçesi ile şu ifadeler yer almıştı: “UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu, Beşiktaş’ın katılma hakkı kazandığı ilk turnuvada 1 yıl Avrupa kupalarından men edilmesi kararı aldı. Men cezası 2 yıllık deneme süreci boyunca ertelenmiştir ve kulübe 100 bin euro para cezası verilmiştir.”

Beşiktaş Kulübü, bu cezanın ardından itirazlarını yapmış bugünde Tahkim Kurulu’na savunmasını yapmıştı.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu: Tahkim’den görüşmeyi biz istedik

Bugün UEFA’da yapılan savunmaya katılan Yazıcıoğlu, www.besiktashaberleri.com ‘a özel açıklamalarda bulundu. Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi, Lyon maçı sonrasında verilen cezadan sonra Tahkim Kurulu’ndan görüşmeyi kendilerinin istediğini vurgulayarak, şunları kaydetti: “Beklentilerin üzerinde çok olumlu bir görüşme yaptık. Görüşmede bizim sorumluluklarımız nerede başlıyor, nerede bitiyor onları konuşup, bunları ortaya koyduk. Lyon maçından önce tüm uyarılarımıza rağmen Fransız kulübü bize sormadan ve bizi dinlemeden Türk taraftarları için bilet satışı yaptığını belgeleri ile ortaya koyduk. Türkiye’den gelen ve bizim sorumluluğumuzdaki tribünlerden hiçbir taşkınlığın yaşanmadığını görüntülerle gösterdik. 5 yıl UEFA ile iyi ilişkiler içindeyiz. Eğer bu şekilde cezayı devam ettirirseniz beş yıldır hiç yalan söylemeyen, yanıltmayan bu yönetimi cezalandırmış olacaklarını kendilerine ifade ettik”

Şafak Mahmutyazıcıoğlu, verilen ceza gerekçesinin provokasyona açık olduğunu gelecek yıllarda her hangi kişi veya grupların Beşiktaş’ı mağdur edeceğini yetkililere ilettiklerinin altını çizdi.

Hafif cezaya dönüşmesini bekliyoruz

Beşiktaş yönetim kurulu üyesi, yapılan savunmanın ardından mevcut cezanın ortadan kalkmasını, para veya en kötü 1-2 maç Avrupa’da seyircisiz oynama cezası ile atlatacaklarının altını çizdi.

Av. Şafak Mahmutyazıoğlu, yönetim olarak Beşiktaş’ı sadece transferde, sponsorluklarda değil her alanda en iyi şekilde temsil ettiklerini sözlerine ekledi.

Lyon maçında ne olmuştu

13 Nisan’da oynanan Lyon-Beşiktaş maçında Lyon seyircisi sahaya girmiş ve maç uzun süre başlayamamıştı. Türk seyircileri sahayı işgal etmediği halde Lyon ile Beşiktaş’a eşit ceza vererek ertelemeli 1 yıl men cezası vermişti.

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber