Şenol Güneş ile yeni sözleşme kaç yıllık ? - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Şenol Güneş ile yeni sözleşme kaç yıllık ?

Beşiktaş’ta sezonun sona ermesiyle birlikte Şenol Güneş ile yönetim arasında yaşanan ‘yeni sözleşme krizi’ dün sona ermişti. Siyah-beyazlı kulüp, Güneş ile iki yıllık sözleşme imzaladı. İlk yılın sonunda iki taraf da sözleşmeyi fesh etme yetkisine sahip olacak.

Ligin bitmesi ile birlikte Beşiktaş Kulübü, tecrübeli teknik adamın sözleşmesindeki opsiyonu kullandığını açıklayarak sözleşmeyi uzattığını açıklamıştı. Bu gelişmelerden sonra Şenol Güneş, bu durumdan rahatsız olduğunu önce yakın çevresine açıkladı. Zamanla bu sorun daha da büyük bir kriz haline gelince taraftarlar iki gündür görüşmelere devam ediyordu.

Dün gece taraflar son bir kez daha masaya oturmuş ve ufak tefek pürüzler konusunda her konuda anlaşmaya varılmıştı. Bugün yapılan toplantıda pürüzler aşıldı ve saat 17.00’da iki yıllık sözleşme imzalandı.

ŞENOL GÜNEŞ’İN YENİ ANLAŞMA ŞARTLARI

İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi ile yapılan görüşme sonrasında yapılan anlaşmaya göre Şenol Güneş, yıllık 2.5 milyon Euro kazanacak. Şenol Güneş’in yeni sözleşmesindeki bonuslar şöyle:

Şampiyonluk Primi: 600 bin Euro (Geçen sezon 500 bin Euro idi)

UEFA Kupası: 1 milyon Euro

Şampiyonlar Ligi primi: 1.250 bin Euro

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber