Şenol Güneş, nasıl bir golcü istiyor - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Şenol Güneş, nasıl bir golcü istiyor

Şenol Güneş

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, yönetimle golcü oyuncu konusunda bir durum değerlendirmesi yaptığı ve istediği golcünün özelliklerini onlara anlattığı ifade edildi. Tecrübeli hoca, İspanya kampındaki basın toplantısında golcü ismi vermese de istediği forvetin özelliklerini tarif etmişti.

Şenol Güneş pivot santrafor istiyor

Şenol Güneş, yönetimin ısrarla kadrosuna katmak istediği Vincent Aboubakar transferi olursa buna hayır demeyeceğini açıkladığı toplantıda asıl vurguladığı forvet tipi ise pivot santrfordu. Tecrübeli hoca, “Aboubakar’a hayır demem. Kendisi ile çalıştık bizi de iyi tanıyor. Ancak tercih etme şansımız olursa önceliği aynı kalitede kalesi arkaya dönük oynayabilen uzun top hakimiyeti yüksek son vuruşlarda iyi bir santrafor tercih ederim. Çünkü Ricardo Quaresma, Babel, Talisca ve Oğuzhan gibi kaleye direk oynayabilen oyuncularım var. Pivot santrafor bu oyuncularımıza boş alan oluşturursa daha çok gol atarız. İleride daha etkin bir hücum hattı kurabilmek için uzun ve iki yönlü oynayan bir golcüye ihtiyacımız var. Sakat olmasa Demba Ba bu bahsettiğim özelliklerin hepsini kapsıyor” demişti.

Aboubakar ve Negredo tarife uymuyor

Şenol Güneş’in basın toplantısında da açıkladığı yönetimle paylaştığı rapora göre bahsettiği forvet tipine ne Vincent Aboubakar ne de Alvaro Negredo uyuyor. Zaten Beşiktaş yönetiminin Alvaro Negredo transferinde biraz yavaştan almasının altında bu nedenin yattığı iddia edildi.

Kimler tarife uyuyor

Tecrübeli hocanın anlattığı pivot santrafor tarifine transfer listesinde yer alan Andre Pierre Gignac, Loic Remy ve Demba Ba’ya uyuyor. Siyah-beyazlı yönetim üç futbolcu içinde girişimlerine devam ediyor. Yönetim ilk etapta Demba Ba’nın sağlık raporuna bakacak. Sonrasında ise Loic Remy ve Andre Pierre Gignac için bir kez daha girişimlerde bunacak.

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber