Şenol Güneş: Savunmada çok işimiz var - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Şenol Güneş: Savunmada çok işimiz var

Şenol Güneş

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Schalke 04 ile oynadıkları hazırlık maçının bitiminde takımda eksik gördüğü yönlerle ilgili açıklamalar yaptı.

Çin’de Almanya’nın Schalke 04 takımı ile oynanan ve Beşiktaş’ın 3-2 mağlup olduğu hazırlık maçının bitiminde basın mensuplarına mücadeleyi değerlendiren tecrübeli hoca, hava koşullarının futbolcuları etkilediğini belirterek, “Sahada buna rağmen denk giden bir oyunda savunma anlayışında göbekten gereksiz pozisyon verdik. Öyle bir gol yedik. Savunma anlamında çok işimiz var. Böyle temposu düşük bir maçta gol yememek gerekirdi. Yediğimiz gollerde eksikliklerimiz olduğunu gördük.” dedi.

Şenol Güneş: Eksikliklerimizi gördük

Futbolcuların uzun ve yorucu yolculuğa rağmen ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Şenol Güneş, “Futbolcularım ellerinden gelen gayreti gösterdiler. Bunun üzerine çok şeyler konuşacağız. Elimizdeki kadronun neler  yapabileceğini gördük. Maç içinde ve öncesinde ufak tefek aksaklıklar oldu. Hazırlık maçı oynadık ve eksiğimizi gördük” diye konuştu.

Oğuzhan’ın sakatlık durum

Bir gazetecinin oyundan çıkan Oğuzhan’ın durumunu sorması üzerine Şenol Güneş, şu cevabı verdi: “Oğuzhan bir darbe aldı. Risk olmasın diye oyundan aldık. Zaten oynadığımız bir resmi maç değil. Kadrodaki oyuncuların bir çoğunu ilk yarı değiştirebilirdim ancak 60 dakikaya kadar oynatıp onlarını durumunu görüp sona değiştirdim.”

Tecrübeli teknik adam, Çinli futbolseverlerin iki yabancı takımın maçı da olsa yine de karşılaşmayı takip ettiklerini sözlerine ekledi.

 

 

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber