Şenol Güneş'in yeni sözleşmesindeki maddeler neler - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Şenol Güneş’in yeni sözleşmesindeki maddeler neler

Beşiktaş’ta sezonun bitmesiyle birlikte Şenol Güneş ile yönetim arasında yaşanan ‘yeni sözleşme krizi’ sona erdi.

Ligin bitmesi ile birlikte Beşiktaş Kulübü, tecrübeli teknik adamın sözleşmesindeki opsiyonu kullandığını açıklayarak sözleşmeyi uzattığını açıklamıştı. Bu gelişmelerden sonra tecrübeli teknik adam, bu durumdan rahatsız olduğunu önce yakın çevresine açıkladı. Zamanla bu sorun daha da büyük bir kriz haline gelince taraftarlar iki gündür görüşmelere devam ediyordu.

İKİ YILLIK ANLAŞMA YAPILDI

Akşam saatlerinde son bir kez daha Şenol Güneş ile bir araya gelen yönetim yeni sözleşme şartlarında anlaşmaya vardı. Sözleşme şartlarında hiçbir sorun bulunmadığı ufak tefek pürüzlerin giderilmesinin ardından en kısa sürede resmi açıklama yapılması bekleniyor. Sözleşmenin iki yıllık olduğu ifade edildi. Beşiktaş yönetimi ile Şenol Güneş arasında 14 Haziran Çarşamba günü yapılan görüşmelerde mukaveledeki opsiyon maddesi masaya yatırılmıştı. Beşiktaş yönetimi Beşiktaş yönetimi Şenol Güneş’e 1+1 toplam 2 yıllık opsiyonu kendi elinde bir sözleşme önermişti. Şenol Güneş ise opsiyonu kendi elinde bulundurma şartı ortaya koymuştu ama son yapılan görüşmelerde opsiyonun kaldırıldığı, mukavelenin 2 yıllık olduğu bilgisine ulaşıldı.

GÜNEŞ’İN MAAŞINA AYARLAMA YAPILDI

İki yıl önce Beşiktaş ile anlaşma yapan Şenol Güneş’e o zaman 1.5 milyon Euro+bonuslar şeklinde bir anlaşma yapılmıştı. İki şampiyonluğun ardından maaşının da artırılması isteyen Güneş ile yönetim arasında yapılan yeni anlaşmanın şu şartlarda olduğu ifade ediliyor.

Başarılı teknik adama yıllık 2.5 milyon Euro, şampiyonluk primi  750 bin Euro, UEFA Kupası’nın kazanılması 1 milyon Euro, UEFA yarı final 500 bin Euro, UEFA çeyrek finale kalm 250 bin Euro, Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkmak 250 bin Euro, Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finale kalmak 500 bin Euro.

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber