Şenol Güneş’in tazminatı ne kadar ? - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Şenol Güneş’in tazminatı ne kadar ?

Şenol Güneş

Beşiktaş Kulübü ile Teknik Direktör Şenol Güneş Güneş arasında iki yıllık yeni sözleme imzalanırken her iki tarafa da ilk yılın sonunda sözleşmeyi fesh etme hakkı tanındı. Sözleşmeyi fesh eden taraf tazminat ödemek zorunda.

Beşiktaş’ta sezonun sona ermesiyle birlikte Şenol Güneş ile yönetim arasında yaşanan ‘yeni sözleşme krizi’ dün sona ermişti. Siyah-beyazlı kulüp, Güneş ile iki yıllık sözleşme imzaladı. İlk yılın sonunda iki taraf da sözleşmeyi fesh etme yetkisine sahip olacak. İki taraftan biri ilk yıl sonunda sözleşmeyi tek taraflı bitirirse diğer tarafa 500 bin Euro tazminat ödeyecek.

GÜNEŞ’İN MAAŞINA AYARLAMA YAPILDI

İki yıl üst üste takım şampiyon yapan Şenol Güneş ile yapılan görüşmeler sonunda maaşa ayarlama yapıldı. Yönetim opsiyon hakkını kullanarak sözleşmeyi uzatması ise ciddi sıkıntılar doğurdu. Sonrasında yapılan görüşmeler sonunda her konuda anlaşmaya varıldı.

ŞENOL GÜNEŞ’İN YENİ ANLAŞMA ŞARTLARI

İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi ile yapılan görüşme sonrasında yapılan anlaşmaya göre Şenol Güneş, yıllık 2.5 milyon Euro kazanacak. Daha önce yapılan görüşmelerde Şenol Güneş’e verilmesi düşünülen şampiyonluk primi de 750 bin Euro’dan 600 bin Euro’ya indirildi.

Şenol Güneş’in yeni sözleşmesindeki bonuslar şöyle:

Şampiyonluk Primi: 600 bin Euro (Geçen sezon 500 bin Euro idi)

UEFA Kupası: 1 milyon Euro

Şampiyonlar Ligi primi: 1.250 bin Euro

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber