Şenol Güneş'ten Quaresma'ya Fırça! - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Şenol Güneş’ten Quaresma’ya Fırça!

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, Bursaspor deplasmanı sonrası Portekizli yıldız Quaresma’yı çok sert bir dille uyardı.

Quaresma’nın Bursaspor deplasmanında maçın hakemi ile yaşadıkları diyaloğlara çok sert tepki gösteren Şenol Güneş Portekizli yıldız ile özel olarak görüştü.

 

ŞENOL GÜNEŞ’TEN QUARESMA’YA UYARI

 

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’ten, Portekizli yıldız Ricardo Quaresma’ya uyarı… Tecrübeli hocanın Bursa maçı sırasında oyuncusunu, “Hakeme veya rakibine yan bile bakmanı istemiyorum, bunu hissedersem seni oyundan hemen alırım. Sana sahada ihtiyacım var, kenarda değil” sözleriyle sert bir dille uyardığı öğrenildi.

Bursaspor-Beşiktaş maçının ardından Şenol Güneş ve Ricardo Quaresma, yayıncı kuruluşun flaş röportajına birlikte çıktılar.
“ÇOK EMEK VERDİK”

100. resmi maçına çıkan Quaresma, muhabirden gelen “200. maçını görür müyüz?” sorusuna, “Hoca karar verecek.” cevabını verdi. Maç ve ligin kalanıyla ilgili değerlendirmeler yapan Quaresma, “Bu sene çok çalıştık, çok emek verdik. 3 final maçımız var. Ayaklarımız yere basacak.” değerlendirmelerde bulundu.

İşte Şenol Güneş’in maç sonu sözleri:

“Quaresma hırslı, çalışkan bir oyuncu. Daha uzun süre oynamaya devam eder. Takım için çok çalışıyor. 100. maç oynadığına hiç bakmadım.

“İKİ YIL DOLMADAN 100 MAÇ OLMUŞ”

Beşiktaş’ta şu ana kadar, 100. resmi maçımmış. İki yıl dolmadan 100 maç olmuş. Daha önümüzde maçlar var. Önemlisi kazanarak gitmek.”

“KORAKOR BİR OYUN VARDI”

“Çok büyük emek verdik. Daha erken işi bitirmeliydik. Zor maçlar oynuyoruz. Bugün de öyle bir maç vardı. Korakor oyun vardı. Seyircisiyle, sahasıyla, oyunuyla, taraftarıyla kendini yeniden gösterdi Bursaspor. Bursa ve Trabzon gibi şehirlerin yarışın içinde olması gerekiyor.”

“QUARESMA KIRMIZI GÖREBİLİRDİ”

“İngiltere’de oynanan bir maç gibi boğuşmalara izin verildi. Oyun başından itibaren. Sert bir maç oldu. Agresif, kontrolsüz girmeler oldu. Riskleri vardı bunun, Quaresma ikinci sarıyı görebilirdi.

“GOLÜ BULUNCA DEMBA BA’YI DÜŞÜNMEDİM”

İki forvetle oynadık. Demba Ba’yı da düşündüm. Oyuna hakim olmak gerekiyordu. Bursaspor’un hırsı, temposu, kendilerini düşüreceğini biliyorduk. Onlar düşerken ikinci forveti aldık. Erkenden bir gol bulunca Demba Ba’ya gerek görmedim. Düşündüğümüz gibi gelişti. Kolay bir maç olmadı, zor oldu.”

“KALAN HER MAÇ ZOR”

“Rakiplere göre üstün oynuyoruz. Problemimiz rahat gol yiyoruz, yakalayıp atamıyoruz. Rakibi forse eden bizdik. Bursaspor, gücü oranında direnç koydu. Bursaspor bu dirençle oynarsa, iyi bir kadroyla yukarıyı zorlar.
Biz her maça kazanmak için çıkarız. Biz bir tek Karabük ve deplasmanda Başakşehir’e karşı kötü oynadık. Her maça çıkarken güzel oynayıp kazanmak istiyoruz. Kalan her maçımız zor.”

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber