Tahkim Kurulu’ndan Beşiktaş'a ret - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Tahkim Kurulu’ndan Beşiktaş’a ret

Beşiktaş

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanşında belirlenen saatte sahaya gelmemesinden dolayı Beşiktaş Kulübü’ne verilen cezaları onadı. 

TFF’nin internet sitesinde yer alan açıklamada, “Beşiktaş’ın (3-0) hükmen mağlup sayılmasına, Türkiye Kupası’ndan ihraç edilmesine, takip eden sezon Türkiye Kupası’na alınmamasına, 2017-2018 sezonu Türkiye Kupası’nın ticari haklarından elde edilen gelirlerin dağıtımından kaynaklanan ödüllerin iadesi şeklinde verilen kararda sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oy birliği ile karar verilmiştir.” ifadeleri yer aldı. 

Beşiktaş neden sahaya çıkmadı ?

İki takım arasında Kadıköy’de oynanan maçta Şenol Güneş’in başına yabancı cisim isabet etmiş ve sonrasında hastaneye kaldırılmıştı. Hakem de yaşanan olaylardan dolayı derbiyi tatil etti. Siyah-beyazlı takım hükmen galibiyet beklerken TFF, kupa maçının kaldığı yerden oynanmasına karar verince Siyah-beyazlı yönetim, maça çıkmama kararı almış ve bunu uygulamıştı. Kara Kartal, Türkiye Kupası rövanş maçına çıkmayınca kupadan elenmişti.

 

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber