Tanju Çolak: Burak Yılmaz Galatasaray’da olsaydı …. - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Tanju Çolak: Burak Yılmaz Galatasaray’da olsaydı ….

Galatasaray’ın eski golcülerinden Tanju Çolak, Beşiktaş’ın golcü oyuncusu Burak Yılmaz’dan övgüyle bahsetti. Çolak, yarın iki takım arasında oynanacak derbi maçı hakkında yorumlarda bulundu.

Son dönemlerde oynanan derbilerden keyif almadığını ifade eden Tanju Çolak ise, “Çok keyifli, zevkli geçiyor artık. Ancak futbol adına bakıldığı zaman oynanan bir futbol yok. Bu ayrı bir gerçek. Beşiktaş, Galatasaray, Başakşehir 3’ü de aynı derecede şampiyonluk adayı. İyi oynayan, iyi motive olan 3’üncü bölgeye topu götürüp, gol atan şampiyon olur. Bu senenin derbilerine bakıyorum. Hiç keyif almıyorum. Sağ bek sağ stopere, sağ stoper de soluna, o sol beke döndür babam döndür, futbol bu değil. 3’üncü bölgeye topu getirmek lazım. Şut atmak lazım. Gol atmak, denemek, yandan orta yapmak lazım. Ben bunların hiçbirini göremiyorum. Futbol mu değişiyor? Ne değişiyor ben anlamıyorum. Yavaş futbol oynayan bir Galatasaray var. Karşısında çok iyi bir ekip Beşiktaş var.

Tanju Çolak: Burak Yılmaz, bence ligin en iyi forveti

Beşiktaş’ın golcüsü Burak hakkında Tanju Çolak, “Burak Beşiktaş’a geldi ve sahne oldu. Ben şunu sormak istiyorum. Taraftar bugüne kadar yuhalıyordu, ıslıklıyordu. Ne oldu? Günah değil mi bu çocuğa? Bence ligin en iyi forveti. En iyi futbolcularından birisi. En güzel gol atanlarından biridir. Ben sorarım o zaman Fatih Terim’e ‘neden Diagne de Burak Yılmaz değil?’ diye. Bugün Burak Yılmaz olsa, Galatasaray 6 puan önde şampiyondu” şeklinde konuştu.

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber